Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту підтримати в другому читанні і в ціломузаконопроєкт про заборону релігійних організацій, які повʼязані з Росією, повідомив депутат, член Комітету Володимир В'ятрович.
Він додав, що прийняття закону має покласти край діяльності російської церкви в Україні.
«Текст законопроєкту став значно сильнішим порівняно з підтриманим за основу урядовим варіантом. Російська православна церква має бути заборонена законом, а діяльність усіх релігійних організацій, які є афілійованими з нею, буде припинятися за чіткою процедурою, яка включатиме дослідження, припис про виконання закону і судову заборону», - уточнив він деталі.
Також передбачено, що РПЦ і афілійовані з нею структури не зможуть використовувати державне і комунальне майно, а перехід громад до української православної православної церкви буде значно спрощено.
«Тепер – рішення за Верховною Радою. Сподіваюся, у колег вистачить політичної волі без зволікань ухвалити цей важливий закон», - зазначив В'ятрович.
У першому читанні Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 під час засідання 19 жовтня. Тоді документ підтримали 267 депутатів. Згодом голова Державної служби з етнополітики та свободи совісті Віктор Єленський наголосив, що до законопроєкту про заборону діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних із Російською православною церквою, до другого читання необхідно внести низку правок.
Вважалося, що цей законопроєкт мав би заборонити діяльність Української православної церкви Московського патріархату. Однак, редакція документа, ухваленого за основу, насправді не надто впливає на діяльність УПЦ МП. Чому так, читайте у статті Катерини Щоткіної «Що забороняє «закон про заборону УПЦ МП»?» та «Адвокат диякона».