Може бути найстарішим у світі: археологи знайшли хліб віком понад 8000 років
Може бути найстарішим у світі: археологи знайшли хліб віком понад 8000 років

Може бути найстарішим у світі: археологи знайшли хліб віком понад 8000 років

Найдавніші відомі свідчення про хліб на заквасці походять з Єгипту. Однак нове відкриття, якому близько 8600 років, їх випереджає.

У Туреччині археологи знайшли хліб віком 8600 років. Артефакт виявили в неолітичному поселенні.

Про це повідомляє Arkeonews.

Під час розкопок у поселенні Чатал-Гьоюк, що у центральній Туреччині, фахівці виявили зруйновану піч. Навколо неї було насіння пшениці, ячменю, гороху, а також кілька знахідок, схожі на їжу.

Проведені аналізи показали, що невеликий круглий губчастий залишок був ферментованим хлібом, датованим 6600 роком до нашої ери.

За словами одного з учасників розкопок, конструкція буда вкрита тонким шаром глини, що і дозволило як дерев'яним, так і хлібним решткам зберегтися до сьогоднішнього дня.

Вчений Алі Умут Тюркджан додав, що знахідка з Чатал-Гьоюка є найдавнішим хлібом у світі – це зменшена версія буханця хліба.

"Він має відбиток пальця у центрі, його не випікали, але він ферментувався і дійшов до наших днів із крохмалем усередині. Такого прикладу ще не було", – запевнив Тюркджан.

Чатал-Гьоюк – це одне з перших протоміст, яке належать до епохи керамічного неоліту й енеоліту. У ньому розташовувалися будинки з глиняної цегли, вкриті розписами та символічними прикрасами. Кількість мешканців поселення сягала 8 тисяч.

Нагадаємо, у Єгипті розкопали верхню частину гігантської статуї Рамзеса II. Фахівці з Єгипету та США виявили верхню частину величезної статуї фараона Рамзеса II під час розкопок в Ель-Ашмунейні, що на південь від єгипетського міста Мінья.

Джерело матеріала
loader
loader