Дмитро Сінченко з початку повномасштабного вторгнення вступив до Української добровольчої армії (УДА) і писав про будні військових. Його остання публікація вийшла 24 серпня 2023 року.
На передовій в Україні загинув військовий і журналіст Дмитро Сінченко, який писав про повсякденне життя на фронті. Про це повідомила його колишня дружина Олена Сінченко 8 березня в соцмережі Facebook.
Вона не уточнила обставин загибелі Дмитра і місце події. Також вона додала, що інформацію про час і місце прощання з ним вона повідомить пізніше.
Олена зазначила, що Дмитро завжди філософськи ставився до життя і смерті.
"Я б не хотіла писати цей пост. Ніколи, за жодних обставин. І зараз не хочу. Але це легше ніж говорити кожному окремо. А ще дуже складно писати про Діму в минулому часі. У Дмитра була одна велика любов — Україна. Він мріяв про її світле майбутнє і намагався робити все, щоб прийти до нього якомога швидше. Він нею жив і за неї ж віддав життя. Він був світлою, розумною, щирою, принциповою людиною", — написала Олена.
Щоб вшанувати його пам'ять, вона запропонувала таке: "Не беріть і не давайте хабарів. Боріться за свої права. Живіть за совістю і за Конституцією. Говоріть українською, читайте українське, слухайте українське. Декомунізуйте і дерусифікуйте себе і простір навколо себе. Повірте, він буде радіти, де б не був".
"Вічного йому життя і теплого прийому у Сварожих чертогах. Я дякую тобі за те, що вибрав захищати нашу Україну. Дякую, що був. Дякую за сина — це світло, яке світить найяскравіше і найтепліше за все. І знай, я пам'ятатиму про тебе. У всіх галактиках, у всіх світах", — написала Олена.
Дмитро Сінченко народився в Кропивницькому. Боєць із позивним "Перун" служив в Українській добровольчій армії (УДА). Приєднався до УДА після початку повномасштабного вторгнення 24 лютого.
Дмитро був автором статей для видання "Тиждень" і працював на "Радіо Свобода". Для "Тижня" він висвітлював повсякденне життя бійців на передовій. Остання його публікація вийшла 24 серпня 2023 року.
"Знову знайомий маршрут. Знайомі бліндажі. Ось і кулеметники. Завдання виконано, повертаюся. І одразу отримую нове — відвести половину бойової групи на точку евакуації і завести на позиції нашу зміну. Після цього відвести другу частину бойової групи і їхати останньою ходкою. Коротше, у цю ротацію я працюю не автоматом, а ногами", — писав Дмитро.
З 2012 року він очолював Товариство "Асоціація політичних наук". Був політичним аналітиком, блогером і публіцистом.
З 2014 року він брав участь у волонтерській діяльності для армії і потім сам став військовим добровольцем в УДА.
За даними Інституту медіадосліджень (ІМІ), Дмитро Сінченко став 73-м медіапрацівником, який загинув унаслідок російської агресії проти України.
Нагадаємо, 25 лютого стало відомо, що на війні загинув журналіст і воїн із міста Малина Житомирської області Володимир Петренко. Його життя обірвалося під час ворожого мінометного обстрілу.
Раніше, 22 лютого повідомлялося, що на фронті загинув 35-річний дослідник історії менонітів, науковець Максим Штатський. Він служив у складі 79-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ.