Росія виготовляє майже втричі більше артилерійських снарядів, ніж союзники України – CNN
Росія виготовляє майже втричі більше артилерійських снарядів, ніж союзники України – CNN

Росія виготовляє майже втричі більше артилерійських снарядів, ніж союзники України – CNN

Країна-агресор Російська Федерація виробляє 250 тисяч снарядів на місяць. Ця цифра майже втричі більша, ніж США та Європа виробляють для постачання України разом узятими.

Про це повідомляє видання CNN із посиланням на дані розвідки НАТО. "Росія виробляє близько 250 000 артилерійських боєприпасів на місяць, або близько 3 мільйонів на рік, згідно з оцінками розвідки НАТО про російське оборонне виробництво", – йдеться у повідомленні.

У той же час, у сукупності США та Європа здатні виробляти лише близько 1,2 мільйонів боєприпасів щорічно для відправки до Києва.

Американські військові поставили за мету виробляти 100 000 артилерійських снарядів на місяць до кінця 2025 року – менше половини щомісячного виробництва Росії – і навіть ця цифра зараз недосяжна, оскільки фінансування України у розмірі 60 мільярдів доларів застопорилося у Конгресі.

"Зараз ми знаходимося у виробничій війні. Підсумок війни в Україні залежить від того, як кожна сторона оснащена для її ведення", – заявив CNN високопосадовець НАТО.

За словами офіційних осіб, Росія випускає близько 10 000 снарядів на день, порівняно лише з 2 000 на день з української сторони. За даними європейського розвідувального чиновника, співвідношення ще гірше на деяких ділянках 600-мильної лінії фронту.

Дефіцит боєприпасів настає, можливо, найкритичнішим моментом для українських військових зусиль з першого вторгнення Росії до Києва в лютому 2022 року. Американські кошти на озброєння України вичерпалися, а республіканська опозиція в Конгресі фактично зупинила їхнє подальше виділення.

США та їхні союзники передали Україні низку сучасних систем, у тому числі танк М-1 "Абрамс", а незабаром Києву відправлять винищувачі F-16. Але військові аналітики кажуть, що війну, найімовірніше, буде виграно тим, хто випустить більше артилерійських снарядів.

"Проблема номер один, яку ми зараз спостерігаємо – це боєприпаси. Це артилерійські снаряди, тому що саме тут Росія справді отримує значну виробничу перевагу та значну перевагу на полі бою", – сказав представник НАТО.

За словами представника НАТО, Росія управляє артилерійськими заводами цілодобово та без вихідних, вахтовими 12-годинними змінами. Близько 3,5 мільйонів росіян зараз працюють в оборонному секторі, порівняно з 2-2,5 мільйонами до війни. Росія також імпортує боєприпаси: торік Іран відправив щонайменше 300 000 артилерійських снарядів, а Північна Корея надала щонайменше 6700 контейнерів із боєприпасами, що містять мільйони снарядів.

"Росія вклала у гру все, що має. Їхня військова машина працює на повну потужність", – сказав представник розвідки.

Грубим еквівалентом у США було б, якби президент Джо Байден застосував Закон про оборонне виробництво, сказав американський чиновник, який дає президенту право наказувати компаніям оперативно виробляти обладнання для підтримки національної оборони країни.

За словами американських і західних чиновників, нарощування військової активності Росії все ще недостатньо для задоволення її потреб, а представники західної розвідки не очікують, що Росія досягне серйозних успіхів на полі бою в короткостроковій перспективі. За словами чиновників, російські виробничі потужності також мають межу : російські заводи, швидше за все, досягнуть піку десь наступного року.

Але це все одно набагато перевершує те, що США та Європа виробляють для України – особливо без додаткового фінансування з боку США.

Нагадаємо, президент Чехії Петро Павло повідомив, що партнери України зібрали всю суму, необхідну для закупівлі 800 тисяч артилерійських снарядів. Снаряди для протистояння країні-агресору придбають за межами Євросоюзу.

Як повідомляв OBOZ.UA, Норвегія у четвер, 7 березня, оголосила про те, що приєднається до чеської ініціативи щодо закупівлі боєприпасів для України у третіх країнах. На цю ініціативу країна виділить близько 1,6 мільярда норвезьких крон (153 мільйони доларів).

Секретар РНБО Олексій Данилов наголошував, що Україна має повне право використовувати озброєння, створене власним військово-промисловим комплексом, для завдання ударів по території РФ. Водночас, Сили оборони згідно з домовленостями не можуть застосовувати для таких ударів озброєння країн партнерів.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber . Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader