Дослідники Медичної школи Університету Міннесоти з’ясували, як працює мозок на ранніх стадіях розвитку. Вони виявили, що різні його ділянки мають подібну організаційну структуру, а не спеціалізовану, як вважалося раніше.
Наукова стаття, присвячена цьому дослідженню, була опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).
Оптична візуалізація
Завдяки оптичній візуалізації вони спостерігали за активністю нервових клітин у різних ділянках мозку. Проаналізувавши їхню роботу, дослідники виявили, що зони, які відповідають за слух, зір, дотик, а також пов’язані з мисленням як у передній, так і в задній частинах мозку, працюють разом у невеликих синхронізованих групах, які охоплюють чималі мережі кожної частини мозку.
— Такий тип організації вже давно є характерною рисою зорових ділянок мозку, але виявлення її в інших ділянках, особливо у префронтальній корі, було несподіванкою,— зазначив один з авторів.
Тож науковці розширили уявлення щодо функціонування та розладів нервової системи, зокрема таких як аутизм і шизофренія. Майбутні дослідження вчені планують присвятити дослідженню інших ділянок мозку для визначення, як спільна модель змінюватиметься з часом.
Джерело: Neurosciencenews