Вчені з’ясували, як працює мозок на ранніх стадіях розвитку
Вчені з’ясували, як працює мозок на ранніх стадіях розвитку

Вчені з’ясували, як працює мозок на ранніх стадіях розвитку

Дослідники Медичної школи Університету Міннесоти з’ясували, як працює мозок на ранніх стадіях розвитку. Вони виявили, що різні його ділянки мають подібну організаційну структуру, а не спеціалізовану, як вважалося раніше.

Наукова стаття, присвячена цьому дослідженню, була опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS).

Оптична візуалізація

Завдяки оптичній візуалізації вони спостерігали за активністю нервових клітин у різних ділянках мозку. Проаналізувавши їхню роботу, дослідники виявили, що зони, які відповідають за слух, зір, дотик, а також пов’язані з мисленням як у передній, так і в задній частинах мозку, працюють разом у невеликих синхронізованих групах, які охоплюють чималі мережі кожної частини мозку.

Зараз дивляться

— Такий тип організації вже давно є характерною рисою зорових ділянок мозку, але виявлення її в інших ділянках, особливо у префронтальній корі, було несподіванкою,— зазначив один з авторів.

Тож науковці розширили уявлення щодо функціонування та розладів нервової системи, зокрема таких як аутизм і шизофренія. Майбутні дослідження вчені планують присвятити дослідженню інших ділянок мозку для визначення, як спільна модель змінюватиметься з часом.

Джерело: Neurosciencenews

Джерело матеріала
loader
loader