Супутникові датчики збирають неймовірну кількість даних, однак обмеження обчислень на орбіті заважають операторам обробити їх у космосі. Компанія Aethero, заснована рік тому, планує це змінити.
Aethero розробляє периферійні комп’ютери з радіаційним захистом для обробки даних на орбіті та, зрештою, автономного прийняття рішень.
«Наразі попередня обробка космічних даних є більшим ринком, але ми очікуємо, що з роками й у міру збільшення кількості орбітальних активів автономія космічних кораблів стане масовою», — сказав співзасновник і генеральний директор Aethero Едвард Ге в нещодавньому інтерв’ю.
Ге заснував Aethero разом зі своїм другом дитинства Амітом Піннаманені — також вони володіють стартапом Stratodyne, який створює висотні повітряні кулі для дистанційного зондування. Попри те, що це доволі різні напрямки, засновники кажуть, що обидва підприємства стикаються з подібними проблемами.
Космічні комп’ютери сьогодні використовують програмовані вентильні матриці (FPGA) зі старішою архітектурою, які не можуть впоратися з інтенсивними обчислювальними завданнями, такими як навчання або розгортання передових моделей комп’ютерного зору на орбіті.
«Ми зрозуміли, що проблема полягає не в отриманні достатньої кількості даних із космосу, а в тому, щоб дані від датчика в космосі були достатньо швидко передані кінцевому користувачеві, і в тому, щоб супутники на орбіті могли приймати рішення в режимі реального часу».
Під час попереднього раунду фінансування Aethero зібрала $1,7 млн.
Перше покоління космічного комп’ютера стартапу називається AetherNxN і базується на процесорі Nvidia Orin. Він розрахований на 7-10 років життя на низькій навколоземній орбіті та може поміститися на такі маленькі платформи, як CubeSat. Він забезпечує у 20 разів більшу обчислювальну потужність, ніж існуючі варіанти, каже Ге.
Aethero планує випустити більший комп’ютер другого покоління перед переходом на власний космічний процесор. За словами компанії, це допоможе забезпечити менше енергоспоживання та високу продуктивність. Стартап прагне виробляти процесори спільно з Intel приблизно вже до 2026 року.
Одна з місій Aethero стартує в червні цього року на транспортері SpaceX-11, щоб продемонструвати здатність до роботи в космосі, доставки оновлення по повітрю для бортових моделей комп’ютерного бачення та тренування моделей комп’ютерного зору.
«Ми бачимо себе як Intel або Nvidia у космічній галузі», — сказав Ге.
Джерело: TechCrunch