Територія колишнього Каховського водосховища, фактично втраченого внаслідок руйнування греблі ГЕС, залишається важкопрохідною місцевістю у контексті бойових дій. Про це пише військово-аналітичний портал Defense Express.
Коментуючи свіжі супутникові знімки, де видно весняний розлив Дніпра у межах колишнього водосховища, аналітики кажуть про низьку ймовірність проведення десантних операцій на цій ділянці фронту.
"Вочевидь через природні процеси із таїнням снігу – значні площі знову пішли під воду. А це означає, що коли вода знову піде, то це будуть дуже слабкі ґрунти, де не пройде будь-яка техніка включно з амфібійною", – вважають аналітики.
Вони зазначають, що сама місцевість тут – Великий Луг, який тепер повертається у свій первісний стан – є поєднанням річища самого Дніпра, заплав, заболочених та підтоплених ділянок. Такий ландшафт є вкрай непридатним до будь-яких просувань, кажуть аналітики.
У Каховське водосховище повертається вода
Як писав УНІАН, до Каховського водосховища знову почала повертатися вода. Супутникові знімки свідчать, що значна частина раніше висушеної території колишнього водосховища знову занурилася під воду. Втім до повноцінного відновлення водосховища дуже далеко, адже гребля ГЕС досі зруйнована.
Як пояснив експерт Григорій Коломийцев, причиною часткового наповнення чаші водосховища є весняне танення снігів. За його словами, сьогодні ми можемо спостерігати природний процес підтоплення річкової заплави в умовах відсутності штучного регулювання рівня води. Такі весняні водопілля відбувалися на цих землях тисячі років, доки тут не збудували ГЕС.