На Волині намагалися продати унікальну історичну цінність часів Київської Русі
На Волині намагалися продати унікальну історичну цінність часів Київської Русі

На Волині намагалися продати унікальну історичну цінність часів Київської Русі

На Волині було запобігло незаконному продажу унікальної історичної пам'ятки часів Київської Русі - різьбленої кам'яної плити Х-ХІІІ століть із зображенням "Святого воїна". Про це УНН повідомили в Офісі генерального прокурора України.

– Пам'ятників такого рівня не знаходили в Україні протягом останнього століття, – розповів генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук.

Він зазначив, що кам'яна плита із зображенням "Святого воїна" добре збереглася, і, ймовірно, вона могла бути окрасою одного з храмів Галицько-Волинського князівства.

В Офісі генпрокурора сказали, що унікальна пам'ятка буде передана до Національного музею історії України для зберігання та дослідження. Після цього планується залишити його у музеї.

  • 13 березня було запобігли спробі вивезення з України колекції журналів про фотографію, яка становить культурну цінність. Деякі були з бібліотеки Вернадського.
  • 24 лютого митники запобігли незаконному вивезенню з України до США старовинних сокир козацького часу та Київської Русі. Сокири були виявлені у трьох посилках, відправлених із Дніпропетровської області, та були задекларовані як декоративні.
  • 23 лютого з Полтави до Болгарії намагалися вивезти порцеляну, яка становить культурну цінність для України. Експерти після аналізу встановили, що чотири виявлені фарфорові скульптури, включаючи "Балерини перед виступом", "Бандуристка", "Дівчина з бубликами" та "Воротар", були виготовлені за радянських часів на українських фарфорових заводах, які вже не існують.

Фото: gp.gov.ua

 

Джерело матеріала
loader
loader