Міноборони запровадило нові правила набору до ЗСУ: що змінилося
Міноборони запровадило нові правила набору до ЗСУ: що змінилося

Міноборони запровадило нові правила набору до ЗСУ: що змінилося

Міністерство оборони України представило нові правила рекрутингу до Збройних сил України.

Як повідомила прес-служба відомства 14 березня, нові правила рекрутингу включають лише чотири кроки.

"Алгоритм покликаний замінити застарілі підходи - зрозумілим механізмом добровільного приєднання до військової служби через центри рекрутингу та онлайн", - йшлося у повідомленні.

Громадянину потрібно пройти всього чотири етапи, серед яких:

  • Вибір посади та частини. Зробити це можна у центрах рекрутингу на базі ЦНАПів, онлайн-платформах, сайтах військових частин, рекрутингових центрах окремих військових частин або ТЦК та СП.
  • Співбесіда та комунікації з військовою частиною. Робити це можна це разом із рекрутером, який простежить з приводу правильності ведення співбесіди. А потім уже перевірятимуть фізичну підготовку та проведуть психологічно діагностичне тестування. Внаслідок такої комунікації формується рекомендаційний лист. У ньому буде зазначено, чи входить військова частина до списку пріоритетного комплектування. За наявності в/ч у списках пріоритетного комплектування рекомендаційний лист стає обов'язковим для обліку при подальшому оформленні людини.
  • Оформлення в ТЦК СП – потрібно відвідати військкомат для уточнення облікових даних, проходження ВЛК, проходження професійного відбору та формування особистої справи
  • Напрямок для проходження військової служби - якщо кандидат має досвід проходження військової служби протягом останніх 10 років і відібраний за прямою ВУС (військово-облікової спеціальності), то він направляється безпосередньо до певної частини. Якщо ж такого досвіду немає або кандидата відібрано не за прямим ВУС – його направляють до відповідного навчального центру.

"Важливо усвідомлювати, що рекрутинг не повинен бути замість мобілізації. Рекрутинг – це спосіб покращити сервіс для громадян, які готові приєднатися до ЗСУ. Рекрутинг не створений для того, щоб хтось не пішов до армії. Він створений для того, щоб ті, хто хоче йти в армію, отримали кращі умови, більш зрозумілий шлях, можливість вибору. Це не означає, що ми не мобілізуватимемо, це не означає, що всі інші не мають цього обов'язку", – сказав начальник управління преси та інформації Міністерства оборони Іларіон Павлюк в ефірі Радіо Свобода.

Нагадаємо, на початку лютого Міноборони заявило про відкриття першого центру рекрутингу у ЗСУ.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader