Великий піст 2024: що можна робити
Великий піст 2024: що можна робити

Великий піст 2024: що можна робити

Великий піст 2024: що можна робити

Це період підготовки до Великодня.

18 березня у християн східного обряду починається Великий піст. Він є періодом тілесної  та духовної підготовки до Великодня. У цей час необхідно утримуватися від вживання певної їжі, а також частіше молитися, відвідувати церкву та піклуватися про чистоту душі.

Що потрібно робити у Великий піст

Великий піст – це період очищення, покаяння та єднання з Господом. За традицією, перед початком посту обов’язково слід попросити благословення у священика, сповідатися та причаститися. В цей період необхідно утримуватись від негативних думок, не бажати зла іншим та прощати образи.

Під час посту слід відмовитися від вживання м'ясних і молочних продуктів, яєць. Також першого дня Великого посту прийнято утримуватися від їжі.

У понеділок, середу та п'ятницю віруючі повинні дотримуватись сухоядіння (можна вживати тільки свіжі овочі). У вівторок і четвер можна їсти гарячу їжу без олії. У суботу та неділю дозволяється додавати рослинну олію в пісні страви.

Значення кожного тижня посту

Перший тиждень – Урочистість Православ'я. Таку назву встановлено на честь VII Вселенського Собору, де було визначено догмати шанування святих ікон. Цього тижня прийнято молитися про навернення всіх, хто перебуває поза церковною єдністю.

Другий тиждень – Святителя Григорія Палами. Віруючі вшановують пам'ять цього святого, оскільки він пояснив вчення про силу посту та молитву. Православна Церква України в цей час вшановує всіх преподобних Києво-Печерської лаври. Під час другого тижня священики радять обмежити порожні розмови та більше часу приділяти тиші, молитві та духовному очищенню.

Третій тиждень називають Хрестопоклонним: у неділю у храмах виносять хрест, що надихає віруючих продовжувати піст в ім'я Господа. Поклоніння Христу примушує згадати про жертву, яку Він приніс в ім'я всіх людей.

На четвертий тиждень Великого посту необхідно зміцнити віру в душі. У цей час у храмах проводяться два великі читання молитовних правил: у середу читається канон Андрія Критського, а у п'ятницю – похвала Пресвятій Діві Марії. У неділю вшановують пам'ять Преподобного Івана Листвичника, оскільки він є прикладом аскези та духовного життя для віруючих.

П'ятий тиждень називають седмицею пальмових гілок. У храмах читають молитовне правило Марії Єгипетської протягом тижня, а в суботу на церковній службі згадується чудо про спасіння Лазаря Ісусом.

Шостий тиждень Великого посту називають Квітконосним. Протягом тижня у церквах згадують та прославляють вхід Господній до Єрусалиму. Цього тижня також відзначають Вербну неділю, оскільки зазвичай наприкінці шостого тижня посту зацвітає верба.

Сьомий тиждень – Страсний. Він має особливе значення для християн – у цей час вони згадують страждання Ісуса перед стратою та чудо Воскресіння. У ніч на Великдень завершується піст.

Джерело матеріала
loader
loader