Деякі українські православні (ПЦУ) та греко-католики почали святкувати Різдво 25 грудня замість 7 січня ще з вересня 2023 року, відмовившись від старого Юліанського календаря. Стало відомо, коли будуть святкувати Великдень цього року через зміни у календарі.
Хоча для багатьох це може бути несподіванкою, проте всі православні та греко-католики і далі продовжують святкувати Великдень - це головне християнське свято - за старим звичаєм. У 2024 році це свято припадатиме на 5 травня, проте католики святкують його раніше, а саме - 31 березня.
У наступному 2025 році (що відбувається раз на 3-4 роки) як католики, так і православні будуть відзначати Великдень у один і той же день.
Основна причина різниці між датами Великодня за східною та західною традиціями полягає у відрізненні методів розрахунку весняного рівнодення через різницю між календарями на 13 днів. Західна традиція визначення весняного рівнодення більш точно відповідає астрономічному, ніж східна, яка може бути трохи відстаючою.
Таким чином, перший повний місяць після весняного рівнодення рахується по-різному, і частіше в католиків він починається раніше. Іноді різниця в датах Великодня між обома календарями не є значною, і свята збігаються.
Як зазначили у Київській патріархії, питання про можливість у майбутньому повного об'єднання святкування Пасхи між православними та католиками залежить від єдності християн та є предметом богословських дискусій у Церкві.
Греко-католицька церква розглядає можливість переходу на новий метод визначення Великодня одночасно з Православною церквою України, але без глобальної угоди в країні цей перехід на спільне святкування може не відбутися.
Джерело: ВВС Україна.
Останні новини України:
Церковні свята за новим календарем у 2024 році: коли відзначатимемо Хрещення, Благовіщення і не тільки.
Митрополит Єпіфаній оприлюднив важливе звернення.
Перехід на новий календар: у ПЦУ пояснили, чим він кращий і що зміниться.