Фільм Будинок Слово: Нескінчений Роман, що розповідає драматичну історію українських письменників доби Розстріляного відродження, глядачі зможуть побачити з 9 травня. Поки презентовано трейлер картини Тараса Томенка, заснованої на реальних подіях.
Фільм Будинок Слово: Нескінчений роман – трейлер
Трейлер вийшов на Youtube-каналі проєкту МУР – авторів першого в Україні історичного мюзиклу про письменників Розстріляного відродження Ти [Романтика].
Над відео працював засновник проєкту МУР Олександр Хоменко. Саундтреком до трейлеру стала музика гурту Nazva.
Про що стрічка Будинок Слово: Нескінчений роман
Події у фільмі переносять у 1927 рік, коли за наказом Сталіна у Харкові зводять кооперативний будинок Слово. Туди заселяються найвидатніші українські поети та прозаїки.
Кадр з фільму Будинок Слово: Нескінчений роман
Усі вони стають учасниками експерименту, в результаті якого має зʼявитися новий тип радянського письменника. Творити їм доведеться в умовах тотального контролю заради створення єдиного художнього методу – соцреалізму.
Раптом в будинок підселяють нікому не відомого молодого письменника Володимира Акімова. З його появою починає коїтись щось дивне.
Дмитро Олійник у ролі Володимира Акімова
Фільм Будинок Слово: Нескінчений роман – акторський склад
У стрічці глядачі побачать Дмитра Олійника (Володимир Акімов), В’ячеслава Довженка (Микола Хвильовий), Ніну Набоку (тьотя Варя), Марину Кошкіну (Галя), а також Станіслава Сукненка (Лесь Курбас), Юрія Одинокого (Мерер), Валерію Ходос (Рая Троянкер), Андрія Мая (Володимир Сосюра), Юлію Чепурко (Марія Сосюра), Костянтина Темляка (Павло Тичина) та Геннадія Попенка (Михайль Семенко).
Вʼячеслав Довженко у ролі Миколи Хвильового
– Над цим проєктом я зі своєю командою працював понад десять років. І це було не даремно. Це довга і непроста дорога повернення письменників Розстріляного відродження із небуття, – зазначив режисер та співавтор сценарію фільму Тарас Томенко.
Спочатку він зняв документальний фільм Будинок Слово, що згодом надихнув на створення ігрової картини, щоби якомога більше людей дізналися, що відбувалося сто років тому, але так актуально й зараз.
Юрій Одинокий у ролі Мерера
– Все віддзеркалює нам той час 100 років тому, щоби ми могли побачити нас теперішніх – в кривавій м’ясорубці російської орди. Для мене важливо, що мій фільм виходить саме зараз – у доленосний для України час, – акцентував режисер.
Співавторка сценарію Любов Якимчук зазначила, що робота над ним почалася під час Революції Гідності. Фільм знімали під час війни та між волонтерськими поїздками.
– Ця історія, з якою ми жили стільки років, тепер стає і вашою історією, історією наших глядачів. Поживіть з нею. Передайте наступним поколінням, що ми переможемо, і в цієї перемоги є особливий український рецепт. Ось про це наше кіно, резюмувала Любов Якимчук.