Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята
Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята

Воно вважається одним з найважливіших християнських свят.

Щороку християни східного обряду відзначають Благовіщення Пресвятої Богородиці. Вважається, що цього дня Діва Марія дізналася, що стане матір'ю Христа. Раніше його відзначали 7 квітня. Але після переходу Православної церкви України на новоюліанський календар дата свята змінилася. Тепер його відзначають 25 березня.

Історія свята

Саме слово «Благовіщення» означає «добра» або «радісна звістка». Цього дня віруючі згадують про події, коли Діві Марії з'явився Архангел Гавриїл, який сповістив її про те, що вона стане матір'ю Ісуса Христа.

Таку назву свято отримало у VII столітті. До того часу його називали «зачаття Христа», «Благовіщення про Христа», «Відомість» і таке інше. Повна назва свята в православ'ї звучить так: «Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії».

Що не можна робити у Благовіщення

З давніх часів в цей день існували певні заборони. Їх дотримувалися ще наші пращури. У цей день, як і в усі великі свята, не можна було займатися фізичною працею та роботою по дому. Заборонялося також шити, в'язати та вишивати.

Вважалося також, що у свято не можна одягати новий одяг. Заборонено було ходити у гості. Вважалося, що свято необхідно провести у сімейному колі.

Благовіщення припадає на період Великого посту, тому необхідно дотримуватись обмежень цього періоду: не вживати їжу тваринного походження. Але в цей день деякі обмеження пом'якшувалися: можна було їсти рибу та морепродукти.

Джерело матеріала
loader
loader