Аудитори рекомендують США краще відстежувати поставки зброї в Україну
Аудитори рекомендують США краще відстежувати поставки зброї в Україну

Аудитори рекомендують США краще відстежувати поставки зброї в Україну

Аудитори рекомендують США краще відстежувати поставки зброї в Україну

Пентагону рекомендують покращити цей процес.

Управління звітності уряду США (U.S. GAO), відповідальне за внутрішні перевірки витрат, оприлюднило перші два документи із серії відповідей на запити Конгресу стосовно використання 113 мільярдів доларів для подолання наслідків війни Росії проти України. У звітах, зокрема вказується необхідність ретельніше відслідковувати постачання американського обладнання.

У них йдеться про розподіл 44 мільярдів доларів, виділених чотирма агенціями США для реагування на економічну та гуманітарну кризу, а також 42 мільярдів доларів для підтримки сектора оборони та безпеки, пише "Голос Америки".

Державний департамент США, Міністерство сільського господарства (USDA), Міністерство фінансів США та Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) планують витратити 44 мільярди доларів на економічні та гуманітарні потреби постраждалих від війни.

Станом на грудень 2023 року уже виплатили близько 34 мільярдів доларів (приблизно 77%) з цього фінансування, найбільша частина якого призначена для економічної допомоги.

Понад половина цих грошей пішла на підтримку економіки та допомогу безпосереднім постраждалим від війни, зокрема вчителям, медикам, внутрішньо переміщеним людям. Фінансування виділили і для того, щоб українці могли пережити зиму.

Підтримку отримали також проєкти в галузі сільського господарства, транспорту та модернізації енергетичних систем. Крім України, понад 40 країн у всьому світі отримали допомогу для подолання наслідків війни у сільському господарстві.

Із лютого 2022 року США виділили близько 9 мільярдів доларів на гуманітарну допомогу Україні та іншим постраждалим країнам, включаючи Польщу та Румунію, які приймають українських біженців.

Також GAO надало рекомендації щодо впровадження ефективних процесів відстеження фінансування.

У звіті обговорюється допомога у сфері безпеки, надану за двома програмами – програмою президентських повноважень та Ініціативою сприяння безпеці України.

Міноборони США створило нові структури для швидкої доставки оборонного обладнання в Україну, однак аудитори виявили недоліки у відстеженні поставок. GAO рекомендує Пентагону покращити цей процес для забезпечення належного використання американської зброї.

Нагадаємо, у січні генеральний інспектор Пентагону заявив, що США не змогли повністю відстежити деякі з найбільш чутливих видів зброї та обладнання, надісланих Україні для захисту від Росії через інтенсивні бойові дії.  31 січня США та Україна підписали меморандум щодо посилення контролю за використанням військової допомоги. Із українського боку меморандум підписав головний інспектор Міноборони адмірал Ігор Воронченко, з американського – генеральний інспектор Міноборони США Роберт Сторч. 

Нещодавно Сторч заявив, що Пентагон не підготував заздалегідь адекватних планів, які б допомогли українським військовим проводити технічне обслуговувати бойової техніки, зокрема танків М1 Abrams та комплексів протиповітряної оборони Patriot.

Детальніше про інститут моніторингу та розслідування незаконних дій шахраїв і корупціонерів, які в незаконний спосіб можуть використовувати допомогу американського народу Україні під час повномасштабного вторгнення РФ, розповідав кандидат юридичних наук Сергій Козьяков у матеріалі "Слідчі та аудитори "Могутньої трійки" проти української корупції".

Джерело матеріала
loader
loader