Унікальний досвід Греції: експерт розповів, як громади можуть допомагати соціально незахищеним людям
Про це він розповів у програмі «Регіони у вогні» з Олексієм Буряченком.
«Мені сподобався щодо кіосків досвід Греції. Знаєш, у кого можливість кіоски утримувати? По-перше, їх визначена кількість, і місця, де вони у громаді можуть стояти завжди. І розподіляють, у кого вони можуть бути, аукціонним чином, але серед вразливих категорій населення. Якщо людина з інвалідністю, або якщо багатодітна сім'я, або якщо…», - розповідає Олег Саакян.
До того ж, додає він, у Греції це працює таким чином, що цій людині кіоск віддається пожиттєво, а далі вона може його або здавати, або не здавати, або сама працювати. Тобто, пояснює експерт, держава таким чином дає вразливим категоріям населення гарантований дохід, адже й кіосків не багато, 2 на вулицю біля зупинки, це золота жила у будь-якому разі.
За словами Олексія Буряченка, досвід цікавий, але у нас цю схему використали би інакше: поставили би людину із обмеженими можливостями чи з багатодітної сім’ї на ці торги, вона отримує ларьок, а далі там будуть працювати інші люди. А якщо говорити про передачі кіоску довічно, додає він, то це ще краща схема: люди зроблять собі пожиттєвий бізнес і будуть платити цій людині по 300 гривень на місяць.
«Тут уже питання того, яка культура на низовому рівні. У Греції уявити собі, що інваліда буде трясти мафія, неможливо. Тому що він живе тут же на вулиці, він у цій же громаді, вони всі один одного знають, тому що це громада, яка відбувалася століттями. І той, хто мер сьогодні, тут же бігав босоніж, його ці ж бачили, на цих же жили вулицях. У нас урбанізовані громади або вироджені дуже часто, тому що у нас у громаді тих, хто реально є громадою, соціальною тканиною цієї громади, може бути меншість від загального населення», - пояснює Олег Саакян.
Також Politeka писала про те, що Соскін розповів, чому не можна і немає сенсу мобілізувати молодь.