Благовіщення 2024: значення свята та заборони
Благовіщення 2024: значення свята та заборони

Благовіщення 2024: значення свята та заборони

Благовіщення 2024: значення свята та заборони

Це важливе християнське свято.

Благовіщення Пресвятої Богородиці є одним з найбільших свят для християн східного обряду. Раніше його відзначали 7 квітня. Але оскільки з 1 вересня 2023 року ПЦУ перейшла на новоюліанський календар, дата святкування Благовіщення змінилася. Тепер його відзначають раніше – 25 березня.

Значення свята

Це свято є не лише релігійним, а й народним. Саме тому з ним пов'язано багато традицій, прикмет та заборон, яким наші предки намагалися слідувати. Багато з них збереглися до наших часів у народній пам'яті.

Саме слово «благовіщення» означає «добра» або «блага» звістка. У це свято віруючі згадують про події, коли Діві Марії явився Архангел Гавриїл, який повідомив її про те, що незабаром вона стане матір'ю Ісуса Христа.

Ця назва свята з'явилася лише у VII столітті. До цього його називали «зачаття Христа», «Благовіщення про Христа», «Сповіщення» і таке інше.

Що не можна робити у свято

В цей день існують певні заборони, яких варто дотримуватися.

У свято не можна займатися фізичною працею. Заборонено займатися роботою по дому: шити, в'язати, прати, вишивати.

У свято не можна лихословити, лаятись, бажати іншим зла. Забороняється навіть думати про погане.

Воновипадає на Великий піст, тому необхідно дотримуватися обмежень цього часу. Не можна їсти м'ясні та молочні продукти, вживати алкоголь та переїдати. Але на честь свята пом'якшуються деякі обмеження посту: можна їсти рибу та морепродукти.

У свято забороняється давати комусь гроші у борг.

Джерело матеріала
loader