Як дізнатися, що ноутбук скоро зламається: головні тривожні ознаки
Як дізнатися, що ноутбук скоро зламається: головні тривожні ознаки

Як дізнатися, що ноутбук скоро зламається: головні тривожні ознаки

Іноді проблеми з ноутбуками настільки серйозні, що дані на них можуть бути пошкоджені, а резервна копія може бути втрачена, тому знати, що ноутбук скоро зламається може бути дуже корисно.

Politeka розповість, як розпізнати сигнали, які свідчать про те, що ваш ноутбук виходить з ладу.

Попереджувальний знак №1: акумулятор не заряджається

Якщо акумулятор вашого ноутбука Dell, Lenovo або Asus не заряджається, не заряджається повністю або не заряджається взагалі, можливо, це свідчить про те, що ваш ноутбук скоро зламається і настав час замінити акумулятор ноутбука. Є кілька ознак того, що батарею потрібно замінити: якщо ваш ноутбук тримає заряд лише протягом короткого періоду часу, перш ніж повністю розрядитися, якщо ваш ноутбук завжди підключений до мережі, але акумулятор все ще не заряджається, або якщо індикатор заряду акумулятора вашого ноутбука продовжує світитися. Якщо ви помітили будь-яку із цих ознак, вам слід віднести свій ноутбук у сервісне обслуговування, щоб вирішити проблему. Термін служби батареї ноутбука становить приблизно 500-800 циклів, залежно від використання. Один із способів дізнатися, який відсоток заряду залишився, — це запустити звіт про акумулятор у Windows Shell Manager Admin .

Попереджувальний знак №2: система Windows часто дає збої або зависає

Кілька важливих причин перешкоджають безперебійній роботі комп’ютера під час відкриття програм. Причиною може бути застаріла система Windows, яку потрібно оновити. Якщо проблема не зникає навіть після оновлення, причиною може бути вірус або зловмисне програмне забезпечення, які пошкодили системні файли. У цьому випадку ви можете надіслати запит на послугу резервного копіювання та видалення шкідливих програм. Ще однією причиною, чому ваш комп’ютер постійно зависає або раптово виходить з ладу, може бути недостатньо місця на диску або пошкоджений сектор на жорсткому диску. Це може бути катастрофічним, оскільки ваші дані неможливо відновити. Тому ми рекомендуємо створити резервну копію важливих файлів перед оновленням SSD ноутбука .

Попереджувальний знак №3: застряг на синьому екрані

Кожен користувач ноутбука знає про страшний синій екран смерті (BSOD). Цей екран може з’явитися, коли ваш комп’ютер виходить з ладу, і це часто свідчить про те, що ваш ноутбук скоро зламається. Але що таке синій екран смерті і чому він так страшний? Синій екран смерті - це просто термін для найпоширенішого типу комп'ютерних збоїв. Коли ваш комп’ютер зависає, як правило, через те, що він не може знайти файл, потрібний для належної роботи, ви побачите синій екран із повідомленням на кшталт «Windows не вдалося запустити через проблему з конфігурацією системи або обладнанням. Зверніться до свого системного адміністратора». Це повідомлення означає, що у вашому комп’ютері стався збій і вам потрібно віднести його до ремонтника або служби технічної підтримки, щоб виправити це. Тому що цей екран може бути ознакою ремонту материнської плати, і ви не повинні намагатися його виправити без технічних знань.

Попереджувальний знак №4: не вдається включити навіть із зарядним пристроєм

У вас є ноутбук, який заряджається вічно? Ноутбук, який повільно заряджається, може бути проблемою, але неможливість його взагалі увімкнути може бути розчаруванням. Існує велика ймовірність того, що ваш акумулятор розрядився. Якщо так, вам знадобиться новий акумулятор ноутбука. Якщо наведений вище метод не працює, причиною може бути несправний зарядний порт або ще більша проблема. Тому вам слід віднести його в майстерню для ремонту ноутбуків на діагностику.

Попереджувальний знак №5: поверхня ноутбука нагрівається

Якщо задня панель вашого ноутбука надзвичайно нагрівається, це свідчить про те, що з апаратним забезпеченням щось не так і ваш ноутбук скоро зламається. Щоб краще оцінити, чи не перегрівається ваш ноутбук, завантажте програми Speedfan у систему Windows і перевірте використання центрального процесора, а також температуру графічного процесора та жорсткого диска. Спробуйте відрегулювати оберти вентилятора, щоб побачити, чи знизиться температура.
Потім відкрийте нижню частину корпусу та перевірте вентиляційні отвори, щоб побачити, чи щось не блокує потік повітря. Якщо вентилятор охолодження запилений, а термопаста суха, це також може призвести до перегріву материнської плати та ЦП. Тому дуже важливо відправити його на заміну вентилятора , щоб запобігти подальшому пошкодженню материнської плати.

Попереджувальний знак №6: екран пошкоджений або тріснутий

Ви можете зробити кілька речей, щоб визначити, чи потребує ремонту екран вашого ноутбука. Спочатку перевірте, чи немає внутрішньої тріщини на екрані. По-друге, шукайте фізичні пошкодження корпусу. Вм’ятина або тріщина на склі призведе до порожнього дисплея, мертвих пікселів або мерехтіння екрана.

Багато людей мають проблеми з ремонтом екрана свого ноутбука, головним чином тому, що це одна з найважчих процедур розібрати та повторно зібрати тріснутий РК-екран. Якщо у вас недостатньо досвіду, ви можете навіть поранитися гострими інструментами, якими відкривали екран або скляні частини. Будь-яка ваша помилка також може назавжди пошкодити ваш ноутбук. З цієї причини ремонт екрану ноутбука краще довірити кваліфікованому майстру.

Попереджувальний знак №7: клавіатура не реагує або взагалі не може натиснути

Якщо у вас виникають труднощі з використанням клавіатури вашого ноутбука, можливо, це свідчить про те, що ваш ноутбук скоро зламається і настав час віднести його на заміну клавіатури. Якщо клавіатура не відповідає або її взагалі неможливо натиснути, можливо, виникла проблема з драйвером, який керує клавіатурою. Спочатку переконайтеся, що драйвер клавіатури ввімкнено, увійшовши в програми диспетчера пристроїв, щоб перевірити це. Якщо драйвер встановлено, програмне забезпечення не викликає проблеми. Причиною можуть бути такі апаратні проблеми, як поганий кабель або слабкий контакт усередині механізму.
У будь-якому випадку завжди краще принести свій ноутбук на перевірку, і, можливо, клавіатуру доведеться замінити, якщо це необхідно.

Попереджувальний знак №8: WIFI або Bluetooth не виявлено

Ви засмучені щоразу, коли використовуєте свій ноутбук, тому що він постійно втрачає з’єднання Wi-Fi? Ви намагаєтеся послухати улюблену музику або подивитися Youtube, але ваш динамік Bluetooth не працює? Перш ніж віддати ноутбук на ремонт, усуньте несправність, щоб переконатися, що це не проблема з мережею. Насправді багато поширених мережевих проблем можна вирішити досить легко. Якщо після усунення несправностей ви все одно не можете вирішити проблеми з підключенням WIFI або Bluetooth, настав час відправити пристрій до спеціаліста з ремонту WIFI та Bluetooth, щоб він міг визначити, яка частина обладнання несправна.

Попереджувальний знак №9: Петля ноутбука зламана

Якщо петля вашого ноутбука зламана, ви можете зробити кілька речей, щоб запобігти пошкодженню екрана чи всього корпусу.
Перш за все, повільно відкривайте верхню кришку, поки вона не стане під кутом 90 градусів. Потім закріпіть рамку РК-дисплея стрічкою, а потім спробуйте знову закрити кришку. Після того, як ви подбали про це, вам потрібно буде замінити петлю. Однак, якщо це дорожча петля, вам потрібно буде попросити кваліфікованого техніка прикрутити петлю на місце за допомогою альтернативного методу, щоб повернути її в робочий стан.

Попереджувальний знак №10: Вода проливається на ноутбук

Якщо ваш ноутбук не завантажується, у нього спотворений звук чи дисплей, або один із USB-портів чи WLAN не працює, ймовірно, у вас пошкоджено рідиною. Пошкодження ноутбуків рідиною можуть бути викликані різними речами, від розлитої кави до випадкового пролиття води.

Радимо вимкнути джерело живлення, а потім відключити батарею, щоб вимкнути ноутбук, щоб уникнути подальшого пошкодження. Найефективнішим рішенням є віднести його до професійного сервісу для ремонту ноутбука, пошкодженого рідиною.

Читайте також:

Як продовжити час роботи ноутбука, якщо немає світла: корисні лайфхаки

Ноутбук раптово вимкнувся і більше не вмикається: 3 кроки для вирішення проблеми

Що робити, якщо ноутбук завис: головні причини та як діяти

Джерело матеріала
loader
loader