Великдень 2024: дата, традиції та звичаї свята
Великдень 2024: дата, традиції та звичаї свята

Великдень 2024: дата, традиції та звичаї свята

У 2024 році свято Великодня буде пізнім. Коли буде Великдень в Україні та які традиції святкування – на Фактах ICTV.

Коли буде Великдень 2024: дата та історія свята

Великдень або Світле Христове Воскресіння вважається одним із найважливіших християнських свят. Воно присвячене воскресінню Ісуса Христа та символізує перемогу Сина Божого над смертю.

Історія свята

Святкувати Великдень в Україні почали з приходом християнства – наприкінці першого тисячоліття.

Зараз дивляться

За біблійним сюжетом, Ісус Христос воскрес на третій день після страти на хресті. На світанку Марія Магдалина, Марія (мати Якова) та Соломонія прийшли до гробу господнього, щоб обмастити тіло Ісуса, але побачили його порожнім. Тоді їм явився ангел та сповістив про Воскресіння Господнє.

Дата Великодня

Дата Великодня щороку змінюється, до того ж минулого року Україна перейшла на новий церковний календар. Тому багато вірян цікавиться, коли Великдень в Україні у 2024 році.

У 2024 році Великдень вважається пізнім, оскільки святкується 5 травня.  Це свято завжди випадає на неділю, оскільки саме сьомого дня тижня, згідно з Біблією, відбулося воскресіння Ісуса Христа.

коли святкується Пасха в Україні 2024

Фото: Рexels

Великдень 2024: традиції святкування

Свято Великодня символізує оновлення та відродження. Серед  вірян воно є одним з найулюбленіших, тому до нього ретельно готуються.

  • Передує святу сім тижнів Великого посту, саме стільки провів Ісус Христос у пустелі перед розп’яттям.

Це один з найсуворіших постів у році, що має очистити людину як духовно, так і фізично перед великим святом. Сім тижнів Великого посту називаються седмицями. Останній тиждень перед Великоднем називається Страсна Седмиця.

  • Особливе значення для вірян має Страсний Четвер, або Чистий Четвер. Це день, коли Ісус Христос разом зі своїми учнями розділив святкову трапезу на Таємній Вечері.

Цього дня в церкві читають 12 Євангелій, де розповідається історія Страстей Христових, а православні намагаються причаститися.

  • Страсна п’ятниця – з церкви виносять плащаницю та несуть навколо церкви, що символізує сходження Христа. Плащаниця – це тканина, в яку було загорнуто тіло Христа.

Цей день вважається скорботним, тому бажано нічого не їсти.

  • В ніч на Великдень проводиться святкове богослужіння.

Великдень в Україні відбувається з освячуванням традиційної випічки та крашанок. Напередодні віряни готують святковий кошик, який освячується в церкві з завершенням служби. Після чого віряни вітають один одного та йдуть додому продовжувати святкування. Цей день бажано провести у колі сім’ї.

На свято Великодня заведено накривати багатий пасхальний стіл, що символізує завершення тривалого великоднього посту, та пригощати друзів та сусідів.

Джерело матеріала
loader
loader