Міжнародний аеропорт "Київ" (Жуляни) готовий приймати пасажирів протягом місяця з моменту відкриття авіаперевезень. Коли саме це станеться, поки що невідомо, проте керівництво "Києва" запевняє, що всі технічні пошкодження аеропорту можна швидко усунути.
Про це розповів голова Ради директорів аеропорту "Київ" Денис Костржевський в інтерв'ю "Українським новинам". За його словами, з військової точки зору аеропорт "Київ" перебуває у непридатному для використання стані.
"Літаки не можуть приземлятися і злітати. Це з одного боку. Але, в той же час, аеропорт знаходиться в такому стані, що всі ті пошкодження, всі заходи, які були вжиті для запобігання використанню аеродрому противником, можна досить швидко усунути. Можу з упевненістю сказати, що ми будемо готові приймати пасажирів за місяць з моменту ухвалення рішення про відкриття повітряного простору над Україною. Техніка – у придатності, фахівці – готові", – сказав Костржевський.
За його словами, навесні-2024 збитки для аеропорту від російської агресії оцінюються в 500 млн євро. У цих підрахунках, серед іншого, враховуються:
- близько 20 млн євро прямої матеріальної шкоди від руйнувань, пошкоджень тощо;
- понад 160 млн євро недоотриманих доходів за два роки;
- знецінення підприємства як об'єкту бізнесу.
Слід розуміти, що поки що ніхто точно не знає, коли можливо буде відновити пасажирські польоти в Україні. За словами авіаційних експертів, щоб відкрити перельоти:
- Україна має сама на території своєї країни забезпечити безпеку. Це суверенне права країни", "закривати" небо для польотів або відкривати його;
- регулятори США та ЄС мають надати дозвіл. Бо вони мають право переконатися, що літаки, які прямуватимуть із їхньої країни чи до їхньої країни, не стануть метою атаки росіян;
- авіакомпанії повинні отримати страховки (страхові компанії повинні повірити у безпеку та дати дозвіл на політ).
В Україні ще до початку повномасштабної війни через новини про те, що Росія готує вторгнення, деякі страхові компанії ініціювали скасування рейсів до України. І це ще до ракетних атак. Тепер же отримати страховку буде ще складніше, пояснював заступник голови парламентського комітету з транспорту та інфраструктури OBOZ.UA Володимир Крейденко.
Як повідомляв OBOZ.UA, доки літаки в Україні не літають, залізничники готуються запустити новий міжнародний маршрут. Передбачається, що він пролягатиме від Києва до словацького Кошице. Метою ж маршруту є полегшити українцям під'їзд до місцевого аеропорту.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!