На Рівненщині 666 дітей четвертих класів із 22 шкіл візьмуть участь у дослідженні, яке перевірятиме якість їхньої освіти. Зокрема, фахівці обласного інституту післядипломної педагогічної освіти та Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти визначатимуть читацьку, математичну та природничо-наукову компетентності випускників початкової школи. Моніторинг схожий на PISA, де у 15-річних підлітків оцінюють рівень знань з таких же дисциплін.
Перевірка у закладах освіти триватиме два тижні починаючи з 16 квітня. Таку інформацію опубліковано на офіційному сайті Рівненської обласної державної адміністрації.
За словами першого заступника голови Рівненської ОДА Сергія Подоліна, таке дослідження буде проводитися вже втретє з 2020 року.
"Такий моніторинг проводитимуть втретє. Стартує він вже від завтра і триватиме впродовж двох тижнів. Дослідження одночасно покаже дві складові – стан сформованості ключової обізнаності випускників початкової школи та простеження змін, які впроваджуються Новою українською школою", – сказав Подолін.
Попередні дослідження проводились під час пандемії. Згідно з ними, частка учнів, які не подолали базовий поріг збільшилася на 3,7%. Водночас середній бал хлопців із математики на 4,6 бала вищий ніж у дівчат. Проте із читанням результати кращі у школярок.
Також відповідно до результатів попереднього моніторингу, рівень знань учнів, які навчаються у звичайних школах суттєво відрізняються від їхніх однолітків зі спеціалізованих закладів освіти.
Крім того, тривале дистанційне навчання негативно впливає на якість освіти. Різниця в середніх балах учнів, які навчалися віддалено 3-4 місяці, порівняно із середніми балами їхніх ровесників, які навчалися в такому форматі менше одного місяця, становить 6,9 бала із читання та 7,6 бала з математики.
Раніше OBOZ.UA розповідав, коли пройде пілотне дослідження PISA у 2024 році та хто в ньому братиме участь.
Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!