Не лише самі F-16: від чого залежить успіх американських винищувачів на фронті в Україні
Не лише самі F-16: від чого залежить успіх американських винищувачів на фронті в Україні

Не лише самі F-16: від чого залежить успіх американських винищувачів на фронті в Україні

За словами речника Повітряних сил Іллі Євлаша, важливою є розбудова аеродромів для літаків F-16, адже вони можуть стати складовою ППО та доповнити наземні стаціонарні станції.

Винищувачі F-16 суттєво посилять українську протиповітряну оборону. Проте для протистояння повітряним атакам ЗС РФ важливе значення мають не лише F-16, але й тип блоку й радару, та озброєння. Про це повідомив речник Повітряних сил Ілля Євлаш в інтервʼю Фокусу.

Він зауважив, що винищувальна авіація є складовою загальної системи ППО. Євлаш наголосив, що літаки значно посилять українські спроможності на полі бою та полегшать роботу піхотних підрозділів і морської компоненти.

"Але звісно, все залежить не тільки від F-16, а від типу блоку та радару, а також озброєння, оскільки літак є носієм ракет", — сказав Ілля Євлаш.

Він наголосив, що Україна потребує різні системи ППО малої, середньої і великої дальності. Зокрема, кожен тип відповідає за ефективне протистояння ворогу та повітряним загрозам.

Ба більше, важливими є розбудова аеродромів для F-16, адже вони є складовою ППО, які можуть доповнювати наземні стаціонарні системи. Ілля Євлаш зазначив, що крім F-16, Україна отримає літаки-донори.

"Це нормальна світова практика, коли країні відправляють літаки, з яких можна отримати певні деталі, оптимізувати, замінити запчастини", — повідомив він та додав, що на "Рамштайні" вирішуватиметься питання щодо модернізації F-16 та передачі адаптованих типів літаків.

Нагадаємо, 15 квітня міністр закордонних справ Норвегії Еспен Барт Ейде заявив, що Україні передадуть літаки F-16, які будуть оснащені новітнім озброєнням. Зокрема, ці винищувачі зможуть бити за лінію фронту.

11 квітня у ЗМІ повідомили, що США дозволили Данії, Норвегії і Нідерландам передати Україні винищувачі F-16, йдеться про 65 одиниць. Орієнтовна вартість пакета допомоги — 1,68 млрд доларів.

Теги за темою
Літак авіація
Джерело матеріала
loader
loader