Нові дані, отримані вченими, спростували їхню думку про те, що деякі форми життя вимерли ще 500 мільйонів років тому, вказавши на їхню здатність до адаптації та еволюції в мінливих умовах.
Приблизно 500 мільйонів років тому, в кембрійський період, океани кишіли формами життя, абсолютно не схожими на сучасних морських мешканців. Серед них були селкіркії (Selkirkia) — види хижих черв'яків, які будували захисні трубки на дні океану. Горло цих істот було забезпечено шипами, гаками і зубами, утворюючи грізну пастку для будь-якої здобичі, що пропливала повз. Вченим вдалося роздобути зразки цих древніх істот, що значно змінило їхнє уявлення про виникнення життя на Землі, на тлі останніх досліджень, пише NPR.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!
Карма Нанглу, докторант Музею порівняльної зоології Гарвардського університету, разом із палеобіологом Хав'єром Ортегою-Ернандесом нещодавно вивчили нові викопні зразки Selkirkia зі сланців 500-мільйонної давнини. Ці зразки відкрили несподівані відомості про розміри виду (близько дюйма в довжину) і його виживання. Нанглу описав цих хижаків як грізних створінь: "Ці черв'яки доволі маленькі на перший погляд... Але якщо ви безхребетна, що повзає морським дном, ця штука схожа на жахіття — з її горлянки на вас буквально вивалюються хижі черв'яки".
Всупереч колишнім уявленням про те, що види Selkirkia загинули під час масового вимирання наприкінці кембрійського періоду, дослідження Нанглу та Ортеги-Ернандеса, опубліковане в журналі Biology Letters, виявило докази їхнього існування на 25 мільйонів років пізніше від передбачуваного вимирання. Це відкриття свідчить про те, що межі між геологічними та біологічними періодами можуть бути не такими чіткими, як вважали раніше, заявляють учені.
Висновок дослідників кидає виклик загальноприйнятим уявленням про наслідки кембрійського періоду, відомого своїми значними еволюційними змінами у живих істот. Збереження черв'яків Selkirkia після вимирання вказує на більш складну історію стійкості та адаптації морських організмів, вказуючи на загальну екологічну динаміку стародавньої Землі.
Раніше Фокус писав про виявлений у Таїланді новий вид динозаврів, схожих на левів. Дослідники виявили новий вид динозаврів, який колись жив у цьому регіоні в пізньому Юрському періоді, приблизно 145-163 млн років тому.
Також Фокус писав про виявлення екстраординарного динозавра, який є предком сучасних птахів. Дослідники вважають, що знайдені в Оксфордширі, Глостерширі та Дорсеті скам'янілості є першими в історії прикладами терізінозавра і троодонтида на території Британії.