Допомога передбачає відшкодування вартості оренди житла внутрішньо переміщеним особам та їхнім родинам протягом 6 місяців.
Програма оренди житла для ВПО покликанадопомагати особам, які перемістилися всередині країни після 24 лютого 2022 року і наразі мешкають у Києві або в Київській області. Про це повідомляє платформа "Інформаційний Хаб".
Програма передбачає відшкодування витрат на оренду житла для внутрішньо переміщених осіб та їхніх родин протягом 6 місяців. Потенційними учасниками програми можуть стати:
- ВПО, які проживають у місцях тимчасового проживання (МВП), що перебувають під загрозою виселення.
- Новоприбулі ВПО, які планують переїхати з МВП і винаймати власне житло (новоприбулими є ВПО, які приїхали в цю громаду менше, ніж рік тому і не проживали за цей час у МВП).
- ВПО, які проживають у приватному житлі під загрозою виселення і не мають іншої альтернативи, крім повернення до МВП.
- Інші групи ВПО, які потребують житлової підтримки, перенаправлені іншими організаціями.
Згідно з умовами програми, вам надається можливість отримувати фінансову допомогу на оренду житла протягом півроку. Ці кошти мають бути використані виключно на оплату оренди, що потрібно підтвердити відповідною документацією. У рамках участі в програмі проводитимуться візити до орендованого житла.
Фінансову підтримку надаватимуть у два етапи:
- Перший: сумою в один місяць депозиту й один місяць оренди, включно із середньою ціною комунальних послуг на один місяць;
- Другий: сумою в п'ять місяців оренди, включаючи середню ціну комунальних послуг на п'ять місяців.
Учасники програми несуть відповідальність за самостійний пошук житла. Вони повинні знайти відповідне житло протягом 14 днів з моменту підписання договору.
Програма призначена для сімей, які шукають нове житло для оренди і мають можливість самостійно оплатити перші два місяці оренди. У випадку Києва середня вартість двомісячної оренди однокімнатної квартири становить 28 тис. грн, двокімнатної — 38 тис. грн, трикімнатної — 60 тис. грн, з невеликими відхиленнями в ціні (10-20%) для навколишніх областей.
Щоб подати заявку на участь необхідно уважно прочитати інформацію та відповісти на запитання в цій формі.
Нагадаємо, що 13 березня стало відомо, що держава виплачуватиме збільшену соціальну допомогу дітям загиблих захисників і захисниць, які добровільно брали участь в обороні України і не перебували у складі добровольчих формувань територіальних громад (ДФТГ).