На Сонці сталося одночасно одразу 4 вибухи: буде удар по Землі
На Сонці сталося одночасно одразу 4 вибухи: буде удар по Землі

На Сонці сталося одночасно одразу 4 вибухи: буде удар по Землі

Космічний апарат NASA зафіксував появу на Сонці суперсимпатичного спалаху і є велика ймовірність, що на Землі виникне геомагнітна буря.

У вівторок, 23 квітня, на Сонці сталася дуже рідкісна подія. Космічний апарат Solar Dynamics Observatory зафіксував за допомогою своїх камер виникнення на поверхні Сонця одразу 4 спалахів, які відбулися майже одночасно. Вчені вважають, що внаслідок цієї події в космос вирвався потік плазми, який досягне Землі найближчими днями. Тому може виникнути геомагнітна буря, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Сонячні спалахи — це вибухи на поверхні Сонця, які випускають інтенсивні сплески електромагнітного випромінювання. Вони виникають, коли відбувається накопичення магнітної енергії в атмосфері Сонця і вона дуже швидко вивільняється.

Майже в один і той самий час на Сонці сталося одразу 4 спалахи і ці вибухи виникли в чотирьох різних ділянках на поверхні Сонця. Таким чином усі 4 спалахи об'єдналися в один потужний спалах, хоча самі вибухи були розділені сотнями тисяч кілометрів. За словами вчених, 3 спалахи виникли в сонячних плямах, а один — у великій магнітній нитці, тобто великій петлі плазми, що висить над поверхнею Сонця і розташована між плямами.

Майже в один і той самий час на Сонці сталося одразу 4 спалахи і ці вибухи виникли в чотирьох різних ділянках на поверхні Сонця
Фото: NASA

Одночасні виверження на Сонці називаються симпатичними спалахами. Вони виникають, коли сонячні плями пов'язані між собою масивними петлями магнітного поля, які підносяться над поверхнею Сонця. Коли відбувається один спалах, то за ним слідує одразу ж наступний.

Але майже завжди симпатичні спалахи складаються з двох вибухів, пов'язаних між собою. Потужність таких спалахів може перебувати в діапазоні від найслабших до спалахів класу Х, які є найсильнішими виверженнями на Сонці. Але цього разу, як уже було сказано вище, сталася надзвичайно рідкісна подія — симпатичний спалах складався з 4 вибухів. Тому цей квартет вивержень вважається суперсимпатичним спалахом.

Поки що вчені не знають, якою була справжня потужність цієї вибухової події. Відомо, що внаслідок такого вибуху в космос вирвався корональний викид маси, або потік плазми. Якщо такі потоки врізаються в магнітне поле Землі, то можуть завдати шкоди електромережам, телекомунікаційним мережам і орбітальним супутникам, а також піддати астронавтів небезпечним дозам випромінювання. За розрахунками вчених, потік плазми може вдарити по Землі в четвер, 25 квітня або в п'ятницю, 26 квітня. Це може призвести до появи геомагнітної бурі рівня G1, яка вважається найслабшою.

Учені вважають, що четверний сонячний спалах є ознакою того, що на Сонці вже розпочався сонячний максимум або ж незабаром почнеться. Це пік сонячної активності, який настає протягом 11-річного сонячного циклу. Вважається, що симпатичні спалахи частіше виникають, коли підвищується рівень активності Сонця. Деякі вчені навпаки вважають, що такі події є ознакою того, що рівень активності Сонця вже знижується після настання сонячного максимуму.

У будь-якому разі, вчені не дізнаються, настав сонячний максимум чи ні, поки він не закінчиться і не мине приблизно 7 місяців. Тільки тоді за допомогою спостережень за нашою зіркою можна буде точно сказати про це.

Як уже писав Фокус, астрономи отримали новий знімок незвичайної галактики, яка не схожа на жодну іншу у Всесвіті.

Також Фокус писав про те, що астрономи виявили гігантський струмінь газу, який виривається з далекої галактики і несе в собі елементи для створення нових зірок.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader