Неможливе виявилося можливим: японський модуль пережив уже третю ніч на Місяці
Неможливе виявилося можливим: японський модуль пережив уже третю ніч на Місяці

Неможливе виявилося можливим: японський модуль пережив уже третю ніч на Місяці

Посадковий модуль SLIM несподівано вийшов зі сплячого режиму і надіслав сигнал на Землю разом із новою фотографією місячної поверхні.

Японський посадковий модуль SLIM, який отримав прізвисько "Місячний снайпер", зробив те, що вважалося неможливим. Він зміг пережити вже третю холодну ніч на Місяці, яка триває в середньому близько двох земних тижнів. Але апарат не був призначений навіть для того, щоб вижити в суворих умовах Місяця навіть протягом однієї ночі, пише Phys.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Японське космічне агентство JAXA повідомило про те, що посадковий модуль SLIM, який приземлився на Місяці ще 19 січня, надіслав новий сигнал на Землю з фотографією місячної поверхні. Таким чином посадковий апарат пережив уже третю ніч на Місяці, коли температура опускається до мінус 170 градусів Цельсія. Обладнання модуля не було призначене для того, щоб вижити в таких умовах навіть протягом однієї місячної ночі.

Після того, як модуль відключився через кілька днів своєї роботи на Місяці, вчені вирішили, що він уже не зможе вийти зі сплячого режиму. Але наприкінці лютого японський апарат несподівано для вчених прокинувся, як уже писав Фокус. Тобто він зміг пережити місячну ніч, яка триває в середньому два земні тижні. У цей час апарат не міг отримувати достатньо сонячного світла для зарядки своїх батарей. Але коли настав день він запрацював знову, після чого знову відключився. Ще більша несподіванка чекала вчених, коли SLIM надіслав черговий сигнал на Землю наприкінці березня, що довело його здатність пережити другу ніч на Місяці, як уже писав Фокус.

Японське космічне агентство JAXA повідомило про те, що посадковий модуль SLIM, який приземлився на Місяці ще 19 січня, надіслав новий сигнал на Землю з фотографією місячної поверхні. Таким чином посадковий апарат пережив уже третю ніч на Місяці
Фото: JAXA

Згідно з повідомленням JAXA, після чергового виходу зі "сплячки", як свідчать дані апарату, прилади SLIM все ще функціонують, незважаючи на перепади температури. Японські вчені зазначили, що все ж стан модуля погіршується і вони уважно стежитимуть за подальшим розвитком подій.

Посадковий модуль SLIM став першим космічним апаратом Японії, який зміг здійснити посадку на поверхні Місяця. Хоча пройшла не зовсім м'яко, адже модуль приземлився не так, як мав би. Через це вона зайняв неправильне положення і не зміг зарядити свої батареї через неправильне розташування сонячних панелей щодо Сонця. Через півтора тижні модуль все ж зміг зарядити батареї і пропрацював на Місяці всього кілька днів.

Нова фотографія місячної поверхні від модуля SLIM
Фото: JAXA

Одне із завдань модуля полягало в демонстрації нової технології точної посадки на поверхні Місяця, через що SLIM отримав прізвисько "Місячний снайпер". Якщо інші подібні апарати приземлялися на Місяці в радіусі кількох кілометрів від заданої точки, то японському модулю вдалося приземлитися на відстані лише 55 метрів від заданого мета посадки. Також мета місії полягала в збиранні даних про місцеві породи і в отриманні нових зображень поверхні Місяця. Японські вчені сподіваються розкрити секрет походження Місяця за допомогою дослідження місячних порід, склад яких порівнюють із земними породами.

Сигнал від модуля SLIM було отримано незабаром після того, як NASA змогло встановити нормальний зв'язок із космічним апаратом "Вояджер-1", як уже писав Фокус. На сьогоднішній день цей апарат вже перебуває в міжзоряному просторі і є найдальшим зондом. Але він майже півроку надсилав на Землю незрозумілі сигнали.

Також Фокус писав про те, що астрономи виявили нову молекулу в космосі. Це одна з найбільших серед відомих молекул. Її вперше виявили в одному з регіонів утворення нових зірок.

Теги за темою
Космос Японія
Джерело матеріала
loader
loader