Голова Міноборони Лаурінас Кащюнас запевнив, що "збирати й відвозити" чоловіків ніхто не буде. Однак, з його слів, для них можна було б запровадити певні обмеження.
Міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас підтримав ідею повернення чоловіків призовного віку в Україну. Про це 25 квітня повідомили у виданні DELFI.
"Напрямок правильний", — заявив він.
Кащюнас заявив, що потрібно подумати над тим, як допомогти Україні повернути з-за кордону своїх громадян призовного віку. З його слів, Литва поки не розглядає конкретних заходів, але стежить за ситуацією та очікує рішення Польщі.
"На які заходи це перетворюється, напевно, поки що важко сказати. Мабуть, про це потрібно буде говорити конкретно", — сказав він.
Голова литовського Міноборони припустив, які саме методи дозволили б повернути Українців на Батьківщину.
"Ніхто, звичайно не буде їх збирати й відвозити в Україну — цього не буде", — запевнив він.
Однак, з його слів, українців призовного віку можна було б обмежити у соціальних виплатах, дозволах на роботу, отриманні документів тощо.
"Це варіанти, як я чую і від польської сторони. Тож почекаймо та подивимося, який варіант вони запропонують, можливо, він підійде і для Литви", — зазначив Лаурінас.
Він додав, що точну кількість громадян України призовного віку, які перебувають у Литві, наразі визначити складно.
Повернення українців з-за кордону: що передувало
Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка зобов’язує чоловіків призовного віку повертатися для оновлення або отримання своїх паспортів. Документи видаватимуть лише у підрозділах ДМС, а пересилання їх у закордонні дипломатичні установи заборонене.
Пресслужба МЗС пояснила, що на роботу консульської служби постанова не вплине.
Міністр оборони Владислав Косіняк-Камиш заявив, що Польща готова допомогти з поверненням українців на Батьківщину. З його слів, "багато поляків обурюються, коли бачать молодих українських чоловіків у готелях і кав'ярнях".