Українські полярники показали пінгвінів, які оселилися біля станції "Вернадський"
Українські полярники показали пінгвінів, які оселилися біля станції "Вернадський"

Українські полярники показали пінгвінів, які оселилися біля станції "Вернадський"

Як розповіли науковці, усі пінгвіни класу роду Pygoscelis відповідально ставляться до батьківства та мають однакових ворогів.

25 квітня відзначається Всесвітній день пінгвінів, яких на планеті загалом налічується 18 видів. З них 5 мешкають в Антарктиці, а 3 гніздують безпосередньо в районі станції "Академік Вернадський". Про це повідомили українські науковці.

Вони зазначили, що птахи, які мешкають в околицях української станції, належать до роду Pygoscelis: субантарктичний пінгвін Pygoscelis papua, антарктичний пінгвін Pygoscelis antarcticus та пінгвін Аделі Pygoscelis adeliae

Цього сезону на о. Галіндез, де, власне, й розташована станція, була рекордна кількість субантарктичних пінгвінів – до 7 тис. Водночас з "адельок" гніздували лише 2 пари, а гнізд антарктичних пінгвінів взагалі не було виявлено.

Загалом, як підкреслюється, українські біологи фіксували сусідство усіх трьох видів лише на острові Бут.

Також полярники розповіли про схожість та відмінність птахів. В усіх цих видах, як виявилося, обидва партнери відповідально ставляться до батьківства, адже птахи по черзі висиджують яйця, оберігають та годують потомство. Також у них однакові вороги, зокрема морські леопарди та поморники.

А ось відрізняються пінгвіни своєю зовнішністю. Субантарктичні є найкрупнішими та найяскравішими, які мають зріст до 81 см, червоний дзьоб, білі плями над очима та "одягнені" у фрак.

Субантарктичний пінгвін

Антарктичні пінгвіни зростом до 77 см й мають тонку чорну смуга, що перетинає біле підборіддя.

Антарктичний пінгвін

"Наймініатюрнішими" ж є пінгвіни Аделі, які ростуть до 75 см заввишки. Вони мають повністю чорну голову та біло-блакитні очі.

Пінгвін Аделі

Крім того, субантарктичні пінгвіни – теплолюбні, а інші види надають перевагу холодним умовам. До того ж пінгвіни Аделі гніздують на узбережжі всього континенту, тоді як інші Pygoscelis більш прив'язані до островів, пояснили вчені.

Нагадаємо, у районі антарктичної станції "Академік Вернадський" настільки зросла популяція пінгвінів, що полярникам у січні 2023 року доводилося рити рови у снігу, щоб птахи не могли "взяти станцію в оточення".

Також Фокус писав, що дослідники з "Вернадського у березні на висоті майже 300 метрів над рівнем морявиявили гніздо субантарктичного пінгвіна.

Джерело матеріала
loader
loader