"Дезінформація і брехня": у Литві відповіли на звинувачення в атаці БПЛА на Мінськ
"Дезінформація і брехня": у Литві відповіли на звинувачення в атаці БПЛА на Мінськ

"Дезінформація і брехня": у Литві відповіли на звинувачення в атаці БПЛА на Мінськ

Литва оперативно відповіла на заяви КДБ Білорусі про атаку дронів на Мінськ. Відразу троє литовських посадовців спростували обвинувачення білоруських силовиків.

Білоруський Комітет з державної безпеки (КДБ) дезінформував громадськість, коли заявив про атаку безпілотників, які летіли з Литви і загрожували Мінську. У Литві спростували повідомлення про повітряну загрозу і запевняють, що влада Білорусі поширює слова, далекі від реальності. Коментар представника Департаменту стратегічних комунікацій Збройних сил Литви, майора Гінтаутаса Чюніса та інших чиновників навели на порталі LRT.

Чюніс відреагував на виступ голови КДБ Білорусі Івана Тертеля. Посадовець з трибуни Всебілоруських народних зборів сказав, що чекісти начебто зупинили атаку дронів на передмістя Мінська. З його слів, білоруські чекісти провели низку "гострих заходів" у співпраці з іншими силовиками. Жодних подробиць щодо дати "атаки", використаних засобів тощо білоруський посадовець не навів, — свідчать фрагменти його виступу, опубліковані в урядовому медіа "Белта".

Литва та Білорусь - заява Тертеля про дрони
Фото: Скриншот

У відповідь литовський майор лаконічно повідомив, що заяви Тертеля — це "100-відсоткова дезінформація" і подібні слова "викликають посмішку".

"Те, що Литва здійснить атаку безпілотників на Білорусь – це нісенітниця, я не можу знайти іншого слова", — навели слова посадовця журналісти.

Крім того, є відповідь представника командувача литовської армії Живіле Діджгалвієне. Він також запевнив, що КДБ Білорусі озвучили "дезінформацію та неправдиві звинувачення".

"Литовська армія не вживала і не вживає жодних ворожих дій проти інших країн", — заявив литовський військовий.

Ще один коментар пролунав від голови Литовського національного центру управління кризовими ситуаціями (NKVC) Вілмантаса Віткаускаса. З його слів, в Білорусі не вперше озвучують заяви про існування груп зловмисників, які хочуть завдати шкоду Лукашенку та його прихильникам. Насправді такі меседжі спрямовані на внутрішню аудиторію, а не на зовні, — вважає чиновник.

"Такі заяви білоруського КДБ можна розцінювати як суцільну ворожу провокацію та інформаційну атаку проти Литви, яка не має нічого спільного з реальністю".

Зазначимо, відстань від Мінська до литовсько-білоруського кордону — близько 100 км. Щодо реалістичності заяви Тертелі висловились білоруські активісти з групи "Біларускі Гаюн". Активісти заявили, що стежать за усіма процесами у повітряному просторі Білорусі і жодних літальних апаратів не помітили.

Литва та Білорусь - відстань від кордону до Мінська
Фото: Google Maps

Литва та Білорусь — деталі

Зазначимо, по кордону Литви, Білорусі та Польщі проходить так званий "Сувальський коридор", яким РФ може дістатись до Калінінградської області. Про нього згадували, наприклад, при появі найманців ПВК "Вагнер" на території Білорусі влітку 2023 року: очікували, що можуть бути провокації. Попереднє загострення сталось взимку 2024 року, коли Швеція вступила у НАТО і альянс посилив контроль за Балтійським морем.

Нагадуємо, 25 квітня з Білорусі пролунало ще кілька заяв щодо поточної політичної ситуації. Зокрема, президент Олександр Лукашенко пригрозив початком ядерної війни. Крім того, він запропонував країнам Заходу зіграти з РФ "внічию".

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader