Виманив $50 тисяч і зізнався в коханні: кореянка стала жертвою фальшивого Ілона Маска
Виманив $50 тисяч і зізнався в коханні: кореянка стала жертвою фальшивого Ілона Маска

Виманив $50 тисяч і зізнався в коханні: кореянка стала жертвою фальшивого Ілона Маска

Зловмисник видав себе за генерального директора Tesla і запропонував жертві інвестувати велику суму в неіснуючий проєкт.

Нещодавно мешканка Південної Кореї, яка побажала залишитися анонімною, розповіла, що її обманом змусили віддати 50 000 доларів людині, яка видавала себе за генерального директора Tesla Ілона Маска. Жертву обдурили за допомогою відеодзвінка, коли обличчя бізнесмена підробили, використовуючи технологію діпфейк, пише Interesting Engineering.

Спілкування між жертвою і шахраєм почалося в Instagram. Жінка отримала запит на додавання в друзі від профілю, що видає себе за профіль реального Ілона Маска. Оскільки вона є великою прихильницею гендиректора Tesla, одразу ж додала користувача в друзі. Хоча, зізнається постраждала, спочатку вона поставилася до цього скептично: їй здалося дивним, що відомий мільярдер зв'язався з нею через Instagram.

Однак шахрай переконав її в тому, що вона справді спілкується зі справжнім Ілоном Маском, ділячись фотографіями бізнесмена на роботі та знімком його справжнього посвідчення особи. Співрозмовник зробив образ ще більш переконливим, детально описавши особисті історії з життя. За словами жінки, йшлося про дітей Ілона Маска і його повсякденну роботу в таких компаніях, як Tesla і SpaceX.

"Маск говорив про своїх дітей і про те, як він літав на гелікоптері для роботи в Tesla або SpaceX", — згадує постраждала.

Злочинець навіть розповів жінці про зустріч Маска з президентом Південної Кореї Юн Сок Єлем у квітні 2023 року. За його словами, йшлося про будівництво фабрик Tesla в Сеулі та Чеджу.

Довіра ще більше зміцнилася під час фейкового відеодзвінка, здійсненого за допомогою АІ-технології діпфейк. Замість обличчя зловмисника жінка бачила "Ілона Маска", чула його голос. Ба більше, підроблений Маск виявив до неї романтичний інтерес.

"Маск навіть сказав: "Я люблю тебе, ти це знаєш?", — заявила вона.

Після цього жінка остаточно втратила пильність. Пізніше вона отримала пропозицію інвестувати в нібито проєкт бізнесмена, який заявив, що має звичку зв'язуватися зі своїми прихильниками випадковим чином і пропонувати їм заробити.

Важливо Західні ЗМІ шукають сенсацій, а дипфейки загрожують українцям: як не стати жертвою пропаганди РФ (відео)

"Я щасливий, коли мої шанувальники багатіють завдяки мені", — сказав кіберзлочинець жертві. Після цього він надіслав номер рахунку в корейському банку і переконав жінку переказати 50 000 доларів.

У 2022 році через афери з дипфейками жителі США втратили 1,3 мільярда доларів. Крім того, це не єдиний раз, коли хтось видавав себе за Ілона Маска. Так, 2021 року вчителька з Великої Британії стала жертвою шахрайства з біткойнами. Злочинці видали себе за мільярдера та пообіцяли подвоїти її інвестиції, що призвело до значних фінансових втрат.

Раніше ми писали про те, що ШІ змусив людей псувати цінні речі в надії отримати гроші. Тіктокер JohnJam11703 знущався з передплатників за допомогою діпфейка відомого стімера Адіна Росса.

Теги за темою
Ілон Маск
Джерело матеріала
loader
loader