Розвідка Британії: у РФ все частіше засуджують військових за вбивства
Розвідка Британії: у РФ все частіше засуджують військових за вбивства

Розвідка Британії: у РФ все частіше засуджують військових за вбивства

У Росії значно зросла кількість випадків вбивств, вчинених російськими солдатами після повернення з війни проти України. Ймовірно, це частково зумовлене психічними розладами.

Йдеться про посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) і десенсибілізацію до насильства на полі бою. Про це повідомляє розвідка Міноборони Британії.

Сайт "Медіазона" 18 квітня 2024 року повідомив, що в 2023 році у Росії було засуджено 116 російських військових за вбивства. Це майже в 9 разів більше, ніж у попередньому році. У 2022 році було 13 засуджень, а у 2021 – 11.

Згідно з даними газети New York Times від 8 квітня 2024 року, близько 15 тисяч помилуваних ув’язнених повернулися до Росії з зони бойових дій.

Російське медіа "Верстка" повідомило, що проти колишніх засуджених було порушено 190 кримінальних справ, з них 20 – про вбивство або замах на вбивство у 2023 році.

24 квітня 2024 року Кіровський суд засудив екс-в’язня з групи "Вагнера" до 22 років за вбивство та зґвалтування літньої жінки.

Британське Міноборони вважає, що велика кількість вбивств, вчинених російськими солдатами та ветеранами, частково пов'язана з хронічними проблемами психічного здоров'я, які виникають в результаті війни. Серед таких проблем – посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) та зниження чутливості насильства на полі бою.

Ймовірно, насильству також сприяє те, що колишні ув'язнені вживають алкоголь та наркотики через "низький моральний стан і нудьгу". Це ускладнює їхнє повернення до суспільства, особливо коли є попередня схильність до злочинності та насильства.

Як писав OBOZ.UA, військові суди країни-агресора Росії в березні 2024 року розглянули рекордну кількість справ про дезертирство. Паралельно з цим спостерігається рекордна кількість прохань росіян про притулок в іноземних державах.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader