На Землю прийшло повідомлення з відстані 226 млн км із глибокого космосу
На Землю прийшло повідомлення з відстані 226 млн км із глибокого космосу

На Землю прийшло повідомлення з відстані 226 млн км із глибокого космосу

Нову систему лазерного зв'язку можна буде використовувати для обміну даними між Марсом і Землею в майбутньому.

До одного з найвідоміших астероїдів під назвою (16) Психея торік вирушив із дослідницькою місією космічний апарат "Психея". Під час польоту зонда вчені з NASA проводять перевірку нової технології лазерного зв'язку за допомогою приладу, встановленого на космічному апараті. У результаті було отримано нове повідомлення від зонда "Психея", коли він перебував на відстані 226 млн км від Землі, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Астероїд (16) Психея відомий тим, що вчені вважають, що він складається повністю з неймовірно цінних металів, загальна вартість яких може залишати приблизно 10 000 квадрильйонів доларів. 1 квадрильйон — це одиниця з 15 нулями плюс. Додайте ще 4 нулі і вийде зазначена сума. Про цей астероїд Фокус уже докладно писав.

За допомогою встановленого на космічному апараті "Психея" приладу вчені з NASA проводять тестування нової технології зв'язку в глибокому космосі. Ця технологія використовує не радіохвилі, а інфрачервоний лазер. Як показало чергове випробування, технологія дуже добре працює навіть у дуже далекому космосі. Зонд "Психея" надіслав нове лазерне повідомлення на Землю, коли перебував на відстані 226 млн км від нашої планети. Це приблизно в 1,5 раза більше за відстань від Землі до Сонця (150 млн км).

Зонд "Психея" надіслав нове лазерне повідомлення на Землю, коли перебував на відстані 226 млн км від нашої планети
Фото: NASA

Уперше апарат передав повідомлення, в якому містилися дані про стан космічного апарата. Минулі кілька разів зонд передавав дані, що містили інформацію про саму технологію та її роботу разом із завантаженою заздалегідь інформацією.

Нове випробування показало, що можна передавати дані зі швидкістю 25 Мбіт/с, а це набагато більше, ніж очікувана мета в 1 Мбіт/с. У будь-якому разі це в десятки разів швидше, ніж передача даних за допомогою радіохвиль.

Під час минулих випробувань технології лазерного зв'язку апарат "Психея" перебував набагато ближче до Землі: лише в декількох десятках мільйонів кілометрів. Тоді вчені отримували зображення і навіть було отримановідео з котом, як уже писав Фокус.

Під час минулих випробувань технології лазерного зв'язку апарат "Психея" перебував набагато ближче до Землі: лише за кілька десятків мільйонів кілометрів. Тоді вчені отримували зображення і навіть було отримано відео з котом

У NASA заявляють, що нова технологія зв'язку продовжує показувати багатообіцяючі результати, але все ще залишається кілька проблем, які необхідно вирішити. Наприклад, висока хмарність заважає нормальній роботі системи лазерного зв'язку, хоча у випадку з радіохвилями такої проблеми немає.

Наступне велике випробування системи лазерного зв'язку в глибокому космосі відбудеться в червні цього року, коли апарат "Психея" буде перебувати на відстані, що приблизно в 2,5 раза перевищує відстань від Землі до Сонця (приблизно 400 млн км). Це максимальна відстань від нашої планети до Марса (Червона планета через особливості орбіти перебуває на різних дистанціях від Землі, мінімально на відстані 56 млн км). Якщо технологія зв'язку знову покаже свою хорошу роботу, то таким чином можна буде її використовувати для обміну даними між Марсом і Землею в майбутньому.

Як уже писав Фокус, космічний телескоп Хаббл вийшов з ладу вдруге за 5 місяців. Орбітальна обсерваторія припинила наукову діяльність через те, що один з її приладів знову почав давати невірні свідчення.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader