28 квітня 2024 року православні християни в Україні та світі відзначають одне з найважливіших свят у році – Вербну неділю. Воно знаменує собою урочистий в'їзд Ісуса Христа до Єрусалима
Згідно з Євангелієм, Ісус їхав верхи на віслюку, а натовп людей вітав його, кидаючи під ноги пальмові гілки. OBOZ.UA зібрав інформацію та розповість, в чому суть візиту Господнього у Єрусалим та чому Пальмова неділя стала Вербною.
Приїзд Господа в Єрусалим описується усіма чотирма Євангелістами: Мф. 21:1-17, Мк. 11:1-11, Лк. 19:29-48, и Ін. 12:12-19.
Там йдеться про те, що Ісус позичив віслюка, на якому раніше ніхто не їздив. Його учні застелили його своїми накидками, після чого Господь відправився до Єрусалиму. Там його зустрічало безліч людей, що в знак поваги встеляли йому дорогу пальмовими гілками, одягом та квітами.
Метою приїзду Ісуса було те, що його мали публічно визнати месією та царем Ізраїлю, що призвело б до виконання старозавітних пророцтв. Він прямував до храму, щоб вигнати звідти торговців, які перетворили дім Його Отця на "печеру розбійників!" та почати навчати та зцілювати людей. Він увійшов до свого духовного палацу, де приймав поклоніння та хвалу в дусі тогочасних традицій, однак потім виявилося, що люди прославляли Господа не тому, що визнали його своїм спасителем від гріхів, а бо хотіли, щоб він очолив їх в повстанні проти Риму. А коли Ісус відмовився від шляху сили, люди озлобились та вирішили його розіп’яти.
Ця історія складається з контрастів, які і мають слугувати вірянам уроком. Царство Господа – це не армія і велич, а покора та служіння.
Чому Вербна неділя, а не Пальмова
Вербна неділя відзначається за 7 днів до Великодня. В багатьох країнах світу вона називається Пальмовою з огляду на те, що саме пальмовими гілками люди застеляли дорогу перед Ісусом.
Однак ані в Україні, ані на багатьох інших територіях, де поширено християнство пальми не ростуть, натомість навесні розцвітає верба. Оскільки вона ще з давніх-давен була символом пробудження природи після зимового сну і відродження нового життя, віряни вирішили використовувати вербові гілки. Відповідно змінилася назва свята.
Раніше OBOZ.UA публікував дати Великодня до 2050 року.
Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.