Німецький військовий експерт Карло Масала поділився похмурим сценарієм результату війни в Україні з наслідками для європейської демократії та безпеки.
"Те, що я сказав взимку 2022 року, продовжує діяти: Путін покладається на виснаження, менше на фронті, ніж у європейських суспільствах. Здається, ця стратегія працює. Ми бачимо, що опір подальшій допомозі Україні зростає, повільно, але впевнено; як голоси, які думають, що зараз досить, стають голоснішими", - сказав він в інтерв'ю Kleine Zeitung.
За словами Масали, Путін переконаний, що США та Європа не захочуть або не зможуть надати Україні достатньої довгострокової підтримки. Експерт зауважив, що правитель РФ "може мати рацію".
"Політичні еліти слід звинуватити в тому, що вони не чітко описують наслідки, які означатиме перемога Росії для демократії, свободи, безпеки та процвітання в Європі. Оборонні демократії виникають лише тоді, коли політики говорять відверто зі своїми громадянами", - наголосив він.
Війна в Україні - можливі наслідки конфлікту
Голова JPMorgan (найбільший за розмірами активів банківський холдинг США - УНІАН) Джеймі Даймон заявив, що перемога Росії в Україні може кинути світ у безлад, змінити світову економіку, спровокувати розповсюдження ядерної зброї та інші конфлікти.
У вересні Даймон назвав російсько-українську війну найбільшою небезпекою для світу. Він наголосив, що ця боротьба може стати "точкою перелому для вільного демократичного світу", і додав, що не існує "жодних правил гри" для навігації в теперішніх геополітичних перестрілках.
Британський маршал у відставці Шон Белл також наголошував, що майбутнє виглядає все більш похмурим. Результат війни в Україні залежить від рішучості та твердості західних політичних лідерів, вони в змозі зупинити агресора.