У Мексиці дослідники виявили сліди стародавнього жертвоприношення, яким мая хотіли привернути благословення богів. Відкриття відбулося під час дослідження майданчика для гри в м'яч.
Мексиканські археологи знайшли ритуальні підношення мая під стародавнім майданчиком для гри в м'яч в Мексиці. Дослідники змогли визначити рослини, які використовувалися в церемоніальних ритуалах у місті мая Яшнохка (Yaxnohcah), пише Heritage Daily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Під підлогою майданчика вчені виявили рослини, відомі своїми релігійними асоціаціями та лікувальними властивостями. Дослідники вважають, що мая, робили церемоніальні жертвоприношення під час будівництва майданчика для гри в м'яч. У такий спосіб вони прагнули задобрити богів, щоб отримати їхнє благословення.
Дослідження у регіоні Кампече проводив Мексиканський національний інститут антропології та історії у співпраці з дослідниками з Університету Калгарі, Автономного університету Кампече та Національного автономного університету Мексики.
Ніколас Даннінг, професор Каліфорнійського університету розповів, що мая робили жертвоприношення коли будівлі розширювали або перепрофільовували. У такий спосіб вони намагалися благословити ці місця. Зазвичай археологи знаходять у цих підношеннях кераміку, прикраси чи рослини, що мали культурне значення для мая.
Оскільки у тропічному кліматі органіка швидко розкладається, вчені рідко знаходять рештки стародавніх рослин. Але, використовуючи ДНК з навколишнього середовища, дослідники змогли ідентифікувати кілька видів, відомих своїм ритуальним значенням.
Дослідники знайшли залишки іпомеї, відомої своїми галюциногенними властивостями, лимонника, перцю чилі та жула, у листя якого загортали ритуальні підношення. Як зазначили вчені, виявлення такого комплексу рослин є показовим та вказує на їхню важливість у ритуалах.
Раніше Фокус писав про раніше невідомий вид амфор, які знайшли на затонулому римському кораблі. Його знайшли поблизу Пальми, столиці Майорки.
Також ми писали про бронзових ідолів, знайдених в Індії. Спочатку їх намагалися приховати від влади, проте артефакти все ж таки потрапили до музею.