Виплати та проживання: у Польщі приготували важливі зміни для українських біженців
Виплати та проживання: у Польщі приготували важливі зміни для українських біженців

Виплати та проживання: у Польщі приготували важливі зміни для українських біженців

Новий законопроєкт передбачає прив'язку виплат біженцям за програмами "800 плюс" і "Добрий старт" до обов'язкової шкільної освіти. Також продовжується тимчасовий захист для українців.

Уряд Польщі 30 квітня схвалив проєкт змін до закону про допомогу громадянам України. Про це повідомляє RMF FM.

Законопроєкт передбачає прив'язку виплат біженцям за програмами "800 плюс" і "Добрий старт" до обов'язкової шкільної освіти. Цю допомогу надаватимуть особам, які проживають у Польщі з дитиною, якщо вона відвідуватиме школу чи дитячий садок.

"Ми посилюємо систему і робимо її більш прозорою. Ми будемо підтримувати українських громадян, які були змушені тікати від війни і знайшли притулок у Польщі, але ми також очікуємо чітких і ясних правил", — заявив глава Міністерства оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш.

Повідомляється, виплата в рамках програми "Добрий старт", тобто одноразова допомога в розмірі 300 злотих для учнів, які розпочинають навчальний рік, надаватимуться на аналогічних засадах.

У матеріалі йдеться, що законопроєкт встановлює максимальний 36-місячний період, упродовж якого українські учні можуть брати участь у додаткових безоплатних заняттях з польської мови. Також українські школярі звільняються від обов'язкового іспиту з польської мови у восьмому класі у 2024 і 2025 навчальному році.

Зазначається, що проєкт продовжує тимчасовий захист для українців. Так, тимчасовий захист для українців було запроваджено від 4 березня 2022 року. Згідно із запропонованими змінами, перебування громадян України буде легальним до 30 вересня 2025 року.

Крім того, уряд вирішив, що з наступного року українцям можна буде змінити статус проживання з поточного тимчасового захисту на тимчасове проживання терміном на 3 роки.

Нагадаємо, 24 квітня повідомлялося, що українцям у Швейцарії тепер буде складніше отримати захист. За даними журналістів, влада Швейцарії зробила для себе "відкриття" — деякі громадяни, які хочуть отримати статус біженця, використовують фальшиві або незаконно отримані українські паспорти.

Теги за темою
Україна Гроші українці виплати
Джерело матеріала
loader