Дрон знищив російську РЛС "Небо-У" за $100 млн: чому це велика втрата для РФ
Дрон знищив російську РЛС "Небо-У" за $100 млн: чому це велика втрата для РФ

Дрон знищив російську РЛС "Небо-У" за $100 млн: чому це велика втрата для РФ

За словами професора Андрія Харука, максимальна відстань виявлення РЛС "Небо-У" великих цілей, як пасажирський літак, становить 700 км.

У середині квітня 2024 року Служба безпеки України повідомила про знищення радіолокаційної станції (РЛС) "Небо-У", розташованої на території Росії. Доктор історичних наук, професор Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного Андрій Харук розповів виданню АрміяInform, як влаштоване і працює це обладнання.

Згідно з повідомленням СБУ, "Небо-У" визначала повітряні цілі вздовж північного кордону України і розташовувалася в Брянській області (РФ), що перешкоджало проникненню українських дронів на територію ворога для нанесення атак. У своїй публікації АрміяInform зазначило, що її вартість становить $100 млн.

Андрій Харук знищену ціль назвав надзвичайно важливою та рідкісною. РЛС оснащена трикоординатним радаром дальньої дії і належить до сімейства РЛС метрового діапазону, розробка яких велася ще за часів існування СРСР. Фахівець зазначив, що метровий діапазон означає велику дальність дії, що передбачає антени великих розмірів. Так, висота антени становить 43 м, а потужність РЛС в імпульсі — 500 кВт (середня — 5 кВт).

Системи "Небо" мають у своєму розпорядженні хрестоподібну фазовану антенну решітку, горизонтальна частина якої — антена далекоміра, а вертикальна — антена висотоміра. Сканування простору в горизонтальній площині здійснюється завдяки механічному обертанню антенної системи, у вертикальній площині — завдяки внутрішньоімпульсному скануванню висотомірним променем за вказівкою далекоміра.

Експерт зазначив, що під час модернізації цього обладнання було збільшено зону визначення висоти та підвищено точність вимірювання координат, поліпшено захищеність від активних перешкод і характеристики електромагнітної сумісності, підвищено ефективність системи селекції рухомих цілей, збільшено надійність і знижено трудомісткість виготовлення в серійному виробництві, підвищено інформативність системи контролю.

Зазвичай систему "Небо-У" перевозять на трьох платформах, де розташовуються антена, апаратна кабіна, дизель-генератор і виносний пункт управління, що дає змогу керувати РЛС на відстані до 1 км.

Важливо Не можуть прикрити ППО: українські дрони вдарили по несподіваних цілях у РФ, — ЗМІ (карта)

Що стосується дальності дії "Небо-У", то експерт зазначив, що система не здатна контролювати повітряний простір над усією Україною. Максимальна відстань виявлення нею великих цілей, таких як пасажирський літак, становить 700 км.

"Винищувач цей радар бачить на відстані до 400 км, але на великій висоті в 20 км. Якщо винищувач іде на висоті 10 км, то дальність виявлення знижується до 310 км, 3 км — до 170 км, 500 м — до 65 км", — пояснив професор.

Харук додав, що, тим не менш, РЛС є суттєвою проблемою для української авіації в прифронтовій зоні. А крім того, у ЗС РФ на озброєнні є і більш вдосконалені радари — "Небо-УМ" і "Небо-Т".

Раніше ми писали про те, що РЕБ "Лесочек" і "Волнорез" неефективні проти дронів FPV. За словами аналітиків, російський воєнкор стверджує, що більш досконалі розробки в частині РЕБ "Тройка" і "Огонек" занадто дорогі для Міністерства оборони РФ, щоб запустити їх у масове виробництво і забезпечити російських військових захистом від українських FPV-дронів.

Теги за темою
СБУ
Джерело матеріала
loader
loader