Блогерку ув'язнили на 11 років за те, що вона ходила крамницями у "непристойному одязі" – фото
Блогерку ув'язнили на 11 років за те, що вона ходила крамницями у "непристойному одязі" – фото

Блогерку ув'язнили на 11 років за те, що вона ходила крамницями у "непристойному одязі" – фото

Втім, вважають, що за цим ховається зовсім інша причина.

Фітнес-інфлюєнсерку із Саудівської Аравії ув'язнили на 11 років після того, як вона пішла на шопінг у вбранні, яке було визнано непристойним.

Про це пише The Sun.

Вирок 29-річній Манаель аль-Отайбі був винесений у січні, але подробиці цієї шокувальної справи стали відомі лише зараз. Нещодавно країна відповіла на запит Організації Об'єднаних Націй з прав людини після того, як заявила, що вона була ув'язнена за "терористичні злочини".

Amnesty International та Al Qst, саудівська правозахисна група, що базується в Лондоні, розкритикували цю версію і заявили, що аль-Отайбі насправді була ув'язнена з іншої причини. За їхніми словами, її вибір одягу та дописи в соціальних мережах, де вона розмістила гештег "скасувати чоловічу опіку", привели її до конфлікту з консервативною країною.

Аль-Отайбі носила те, що на відео було розцінено як "непристойний одяг", і ходила крамницями без абаї, довгого халата, стверджують групи. Саудівська Аравія заявила, що аль-Отайбі була "засуджена за терористичні злочини, які не мають жодного відношення до здійснення нею свободи думки і вираження поглядів або до її дописів у соціальних мережах".

Антитерористичний закон країни, за яким було засуджено аль-Отаїбі, був розкритикований ООН як надто широкий інструмент для припинення інакомислення.

Біссан Факіх, координатор кампанії Amnesty International в Саудівській Аравії, заявив: "Засудження Манаель до 11 років ув'язнення є жахливою і жорстокою несправедливістю. Цим вироком влада Саудівської Аравії викрила порожнечу своїх широко розрекламованих реформ у сфері прав жінок останніх років і продемонструвала свою холодну прихильність до придушення мирного інакомислення".

Ліна Альхатлул, голова відділу моніторингу та адвокації Аль-Каїди, сказала: "Впевненість Манаель у тому, що вона може діяти вільно, могла б стати позитивною рекламою для широко розрекламованого наративу Мохаммеда бін Салмана про те, що він очолює реформи у сфері прав жінок в країні. Натомість, заарештувавши її і винісши цей обурливий вирок, влада Саудівської Аравії ще раз продемонструвала свавільний і суперечливий характер своїх так званих реформ, а також свою незмінну рішучість контролювати жінок Саудівської Аравії".

Саудівська Аравія заперечила звинувачення відомих правозахисних груп у своєму листі до ООН.

Це сталося в той час, коли в Саудівській Аравії відкривається перший у світі тематичний парк Dragon Ball, і країна нарощує свої зусилля для залучення туристів. Очікується, що це буде видовище, на яке варто подивитися, з величезним 70-метровим драконом у центрі і більш ніж 30 захоплюючими атракціонами. Але, хоча дехто в захопленні від парку, натхненного коміксами, інші критикують країну за її жорстокий режим.

Джерело матеріала
loader
loader