НАТО недооцінило здатність Кремля адаптуватися до ситуації – голова Міноборони Литви
НАТО недооцінило здатність Кремля адаптуватися до ситуації – голова Міноборони Литви

НАТО недооцінило здатність Кремля адаптуватися до ситуації – голова Міноборони Литви

НАТО недооцінило здатність Кремля адаптуватися до ситуації – голова Міноборони Литви

Лаурінас Кащюнас пояснив, що, на його думку, варто змінити в Альянсі, щоб успішно в майбутньому протистояти РФ.

НАТО «недооцінило здатність Кремля адаптуватися до ситуації» і в контексті протистояння такому агресору Альянс має багато чого змінити у своїй роботі. Про це заявив міністр оборони Литви Лаурінас Кащюнас, передає LRT.

«Москва, незважаючи на санкції, перевела свою економіку на військові рейки з огляду на те, що в умовах авторитарного режиму їй не доводиться особливо турбуватися про соціальний добробут свого суспільства», – заявив Кащюнас.

За його словами, НАТО недооцінило РФ через те, що аналізуючи стратегію РФ Сполучені Штати та Європа застосували західний підхід та критерії.

Кащюнас зазначив, що Росія – один із найнебезпечніших противників, з якими НАТО може мати справу найближчим часом. Все через те, що РФ не відповідає за своє суспільство і жорстоко розпоряджається власним мобілізаційним потенціалом. Останнього, за даними литовського міністра оборони, може бути до 25 млн осіб.

Тому Кащюнас переконаний, що в роботі Північноатлантичного Альянсу треба багато чого змінити. По-перше, міністр вважає, що настав час будувати на східному фланзі НАТО гнучкішу систему реагування та стримування. До того ж це все, додав Кащюнас, вимагає виділення більшої кількості повноважень регіональним силам Альянсу.

По-друге, зазначив голова Міноборони Литви, вже зрозуміло, що «збільшення витрат на оборону до 2% — це лише нижня межа, і вона буде підвищена».

По-третє, за його словами, країнам Альянсу доведеться серйозно модернізувати та посилити свої військово-промислові комплекси. А по-четверте, країни-члени НАТО повинні почати «розглядати Україну як інструмент стримування агресії, спрямованої проти Європи та Заходу», а отже, як «елемент євроатлантичної безпеки та єдності» і, зрештою, «вирішити питання про членство України до НАТО».

При цьому Кащюнас переконаний, що НАТО має припинити розглядати протистояння з РФ у парадигмі «Ескалація-деескалація». Причому це має бути колективний підхід.

«Оскільки Кремль розуміє лише силу, нам необхідно виробити систему активного захисту, яка не дозволяє Москві погрожувати підвищенням градуса конфлікту», – заявив міністр оборони Литви.

Раніше Лаурінас Кащюнас розповів, що під час Вашингтонського саміту НАТО влітку цього року балтійські країни виступлять на підтримку надання Україні запрошення на членство в Альянсі. Він зазначив, що зараз розмови про це непопулярні, проте сподівається, що у США говоритимуть про Україну.

До ювілейного саміту Альянсу у Вашингтоні, що відбудеться 9–11 липня, готують «святкове меню». Про це – у статті Володимира Кравченка на DT.UA «На Вашингтонському саміті НАТО Україні готуються подати особливу «страву».

Джерело матеріала
loader
loader