У Страсну суботу, 4 квітня, у Єрусалимі в Храмі Гробу Господнього зійшов благодатний вогонь. Він є символом світла Воскресіння Ісуса Христа. Церемонія сходження вогню притаманна православній гілці християнства, вона відбувається щороку у переддень Великодня.
Місцем сходження благодатного вогню є Кувуклія Храбу Гробу Господнього – мармурова печера, де за повір'ями поховали Ісуса Христа. У страсну суботу – за день до Великодня – патріарх Єрусалимський та архімандрит Вірменської апостольської церкви, вдягнуті в одні лише підрясники заходять до Кувуклії. Мінімум вбрання на них не випадковість, а спосіб показати, що до печери нема як пронести сірники чи запальничку. Через деякий час патріарх виходить із Кувуклії вже із запаленими свічками. Винесення вогню в Єрусалим вважають свідченням виходу з Гробу «Світу істинного».
Згідно з біблійними переказами, благодатний вогонь вперше зійшов до апостола Петра. Той почув про воскресіння Ісуса Христа і вирушив у печеру, де б мало лежати тіло його вчителя. Там апостол Петро і побачив яскраве світло, яке сяяло по всій печері.
Нагадаємо, традиційний великодній кошик в який входить паска, яйця, сало, домашня ковбаса, буженина, курятина, твердий сир, вино, огірки, помідори, яблука і ще декілька інгредієнтів святкового столу, став дорожчим. За рік він подорожчав на 7,7%.