Німецький політик Роман Посек зазначив, що важливо "підтримати обороноздатність України". Він сумнівається, що Німеччина видаватиме якусь власну заміну простроченим українським паспортам.
Глава МВС федеральної землі Гессен Роман Посек 5 травня в ефірі "Репортаж із Берліна" на телеканалі ARD заявив, що німецькі земельні уряди мають допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку, які виїхали з країни після повномасштабного вторгнення Російської Федерації, повідомляє Tagesspiegel.
"Це може також включати допомогу в забезпеченні того, щоб Україна могла використовувати чоловіків, які втекли за кордон, але можуть бути залучені до війни", — заявив політик ХДС.
Посек зазначив, що виникає дилема, оскільки важливо "підтримувати оборонну готовність України", але водночас треба зберегти за Німеччиною статус безпечного притулку для українських біженців. Також він сказав, що не бачить шансів для українців отримати заміну документів у Німеччині. Проти цього є багато аргументів: "Я налаштований скептично, бо не бачу, щоб для цього існували умови. Україна не є нелегітимною державою".
За інформацією берлінської студії ARD, федеральні землі та Міністерство внутрішніх справ Німеччини планують обговорити ситуацію з українськими чоловіками у вівторок, 7 травня.
Обмеження для чоловіків призовного віку за кордоном
Після ухвалення українським парламентом закону про мобілізацію МЗС запровадило тимчасові обмеження на консульські послуги для чоловіків. У відомстві зазначили, що це вимушений крок, який потрібен для того, щоб технічно правильно обробляти заявки від громадян України в інших державах у майбутньому.
"Це був вимушений крок — тимчасово призупинити прийом заявок, щоб вони не накопичувалися. Нам потрібно трохи часу, щоб технічно підготуватися до того, як 18 травня запрацює закон про мобілізацію, щоб підтягнути всі алгоритми взаємодії міжвідомчих інформаційних систем, тому що приймання та обробка заявок відбувається в електронному режимі", — пояснив посол України в Польщі Василь Зварич.
Він також зазначив, що Україна не зверталася до країн-партнерів з офіційним проханням сприяти або допомагати в питанні повернення чоловіків в Україну.
Нагадаємо, 23 квітня Консульство України в Польщі тимчасово припинило прийом документів і надання консульських послуг чоловікам призовного віку, які є громадянами України.