Астрономи прогнозують, що відповідь на сигнали із Землі, які отримали позаземні цивілізації, прийде вже найближчими роками.
Одні вчені вважають, що ми самотні у Всесвіті, але інші продовжують наполягати на тому, що це не так. Вважається, що позаземне життя у вигляді мікробів уже 2030 року зможе знайти на супутниках Юпітера дослідницький зонд NASA. Але також є версія, що люди зможуть отримати сигнал від розумного життя, яке мешкає за межами Сонячної системи. І це станеться вже найближчими роками, пише Daily Mail.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Астрономи надсилають повідомлення потенційним розумним інопланетянам починаючи із 70-х років минулого століття. У них міститься інформація про Землю, її мешканців, а також про те, де розташована наша планета. Інститут SETI — це американська організація, що займається пошуком розумного позаземного життя з 80-х років минулого століття.
Колишній головний астроном організації, Сет Шостак, наполягає на тому, що люди отримають повідомлення від інопланетян до 2036 року. Його прогноз заснований на постійному вдосконаленні телескопів і комп'ютерного обладнання.
Астроном стверджує, що недавні дослідження показали, що у Всесвіті можуть існувати мільярди планет, схожих на Землю. Тому малоймовірно, що люди самотні у Всесвіті, адже на багатьох із цих планет також може бути розумне життя.
Учені з Каліфорнійського університету вважають, що сигнали, які було передано 2002 року на космічний апарат "Піонер-10", можливо, вже спіймали розумні інопланетяни. І відповідь можна чекати вже у 2029 році.
Астрономи вважають, що сигнал досяг зірки, розташованої за 27 світлових років від нас, і якщо навколо неї є населені розумним життям планети, то інопланетяни вже відправили відповідь. Щодо інших повідомлень, відправлених із Землі в космос, то відповідь на них можна чекати вже в середині наступного десятиліття.
Учені вважають, що потенційні інопланетяни можуть використовувати для пошуку інших планет той самий транзитний метод, що й люди. Тобто, коли планета проходить на тлі своєї зірки, то світло останньої стає більш тьмяним. Таким чином інопланетяни могли побачити Землю, що проходить на тлі Сонця.
Передбачається, що інопланетяни, які мешкають у 1715 найближчих системах, могли виявити Землю за останні 5000 років, а ті, що живуть у 319 системах, зможуть це зробити в наступні 5000 років.
Як уже писав Фокус, астрономи з'ясували, хто надув "бульбашку" в глибокому космосі, яка розігріта до 8,3 млн градусів Цельсія. За допомогою рентгенівського телескопа астрономи змогли розкрити таємницю походження міхура з радіосвітла.
Також Фокус писав про те, що в Землю врізався невеликий астероїд, який вибухнув в атмосфері. З'ясувалося, що цей камінь мав найбільшу швидкість обертання серед усіх подібних об'єктів.