Ковзне чудовисько. У печері на висоті 15 м знайдено невідому істоту з іклами-лезами
Ковзне чудовисько. У печері на висоті 15 м знайдено невідому істоту з іклами-лезами

Ковзне чудовисько. У печері на висоті 15 м знайдено невідому істоту з іклами-лезами

Дослідники вважають, що їм вдалося відкрити абсолютно новий вид тварин, які раніше не зустрічалися науці.

На Землі мешкають мільйони різних тварин і більшість з них, як вважають вчені, все ще залишаються невідомими науці. У новому дослідженні команді вдалося виявити абсолютно новий вид ковзних істот із ребристою лускою, що дає їм змогу видертися на висоту 15 метрів, а можливо й більше, пише Daily Mail.

Відкриття було зроблене мисливцями за рептиліями у вапнякових карстових гірських печерах Таїланду. Новий вид, який раніше не зустрічався вченим, дістав назву "Печерна змія Кукрі" (Oligodon speleoserpens), змію було названо на честь місця, де її було виявлено.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Класифікувати новий вид мисливцям на рептилій допомогли біологи-еволюціоністи, на думку яких, два верхніх ікла змії у формі леза, а також незвичайна ребриста луска, яка дає змогу істоті пересуватися вертикальними скелями, є "вагомими доказами того", що мисливцям вдалося виявити абсолютно новий вид.

Вгорі праворуч (d): роздуті "геміпени" або репродуктивні органи самця печерної змії Кукрі
Фото: Vertebrate Zoology

За словами молодого експерта з рептилій Гаррі Ворда-Смітта, який брав участь в експедиції, щоб роздобути зразки нового виду, дослідникам довелося піднятися на висоту п'яти поверхів — близько 15 метрів. Ворд-Смітт також розповів про те, що йому довелося дертися вгору по стіні без страховки, щоб зібрати зразки, оскільки іншого вибору просто не було.

Дослідники зазначають, що новий вид має приголомшливу екологію: печерна змія Курка мешкає всередині та навколо печер на крутих вапнякових карстових кручах і харчується виключно яйцями рептилій. Здебільшого жертвами нового виду стають два місцеві види геконів, Cnemaspis і Cyrtodactylus, які також є досвідченими навігаторами по кам'янистій місцевості.

Тіло нового виду печерних змій, що висять на скелях, має світло-коричневе забарвлення зі світлішим відтінком ближче до голови та чорною облямівкою навколо окремих лусочок. Під час експедиції дослідникам вдалося зібрати всього три екземпляри, цього виявилося достатньо, щоб однозначно ідентифікувати новий вид.

За словами дослідника, нову змію помітили такою, що піднімається на скелю заввишки майже 15 метрів
Фото: Vertebrate Zoology

Цікаво, що Ворд-Смітт з партнером розпочали свою експедицію із зовсім іншою метою — вони мали намір виявити зразки іншого, нещодавно відкритого виду "вапнякової гадюки" (Trimeresurus ciliaris). Але їхні пошуки обернулися абсолютно новим дивовижним відкриттям.

За словами молодих мисливців за рептиліями, ця місцевість все ще є мало вивченою, а тому тут насправді може мешкати значно більше невідомих раніше науці видів. Буде потрібно більше досліджень, щоб виявити й описати їх.

Раніше Фокус писав про те, що 60 млн років тому планетою повзала 14-метрова змія вагою в тонну.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader