Алмазна планета схожа на Землю втратила атмосферу, а потім відростила нову
Алмазна планета схожа на Землю втратила атмосферу, а потім відростила нову

Алмазна планета схожа на Землю втратила атмосферу, а потім відростила нову

Астрономи виявили наявність щільної атмосфери на кам'янистій планеті за межами Сонячної системи

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature, астрономи за допомогою космічного телескопа Вебб виявили наявність щільної атмосфери у суперземлі. Але виявилося також, що ця планета, яка, як передбачається, складається з алмазів, втратила свою атмосферу, а потім змогла створити нову, пише Space.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Астрономи провели нове дослідження екзопланети 55 Рака е, яка також має назву Янссен. Цей світ майже у 2 рази більший за Землю за розміром і майже в 9 разів — за масою. Тож планета належить до класу суперземля і обертається навколо зірки 55 Рака А, яка є найяскравішою в подвійній зоряній системі 55 Рака на відстані 41 світловий рік від нас.

Щільність планети настільки висока, що астрономи припустили, що вона здебільшого складається з вуглецю, який спресований в алмази. Але 55 Рака е розташована дуже близько до своєї зірки, а тому її орбітальний період становить лише 17 годин. Температура на планеті дуже висока — приблизно 2400 градусів Цельсія. Тому припускають, що поверхня 55 Рака е вкрита океаном із розплавленої лави.

Астрономи провели нове дослідження екзопланети 55 Рака е, яка також має назву Янссен. Цей світ майже у 2 рази більший за Землю за розміром і майже в 9 разів — за масою. Тому планета належить до класу суперземля і обертається навколо зірки 55 Рака А, яка є найяскравішою в подвійній зоряній системі 55 Рака на відстані 41 світловий рік від нас. Ілюстрація
Фото: ESA

На подібних кам'янистих планетах випромінювання зірки знищує їхню атмосферу. Але автори нового дослідження з'ясували, що цей світ має дуже щільну атмосферу, а це означає, що планета змогла створити вторинну атмосферу, і вчені вважають, що знають, як це сталося.

Ще 2016 року астрономи виявили водень і гелій у ймовірній атмосфері 55 Рака е. Нові результати показали, що на планеті дійсно є дуже щільна атмосфера, але вона є не первинною, яка була у планети, а вторинною. Її створити, як вважають учені, допомогла розплавлена порода на поверхні планети. Розплавлена лава сприяє процесу виділення газів з надр, а тому у планети тепер існує нова атмосфера.

Автори вважають, що первинна атмосфера 55 Рака е дійсно складалася в основному з водню і гелію, але склад вторинної атмосфери залишається невизначеним. Передбачається, що вона може складатися з води, окису вуглецю і двоокису вуглецю. За словами вчених, вони вперше виявили вторинну атмосферу на кам'янистій планеті за межами Сонячної системи.

Учені не впевнені в тому, що на інших гарячих суперземлях може статися щось подібне. Така сама планета, але меншого розміру, яка розташована близько до зірки навряд чи зможе створити й утримати нову атмосферу. За своїми характеристиками 55 Рака е найбільш оптимально підходить для такого процесу.

Як уже писав Фокус, отримано найчіткіші зображення Всесвіту в радіодіапазоні. Вчені вважають, що їм вдасться створити карту космосу в радіодіапазоні з низькими частотами і є шанс виявити щось несподіване.

Також Фокус писав про те, що Китай відправив на Місяцьсекретний місяцехід, який випадково помітили на знімках. Невідомий місяцехід, про який промовчав Китай, має приземлитися на Місяці разом із посадковим модулем місії "Чан'е-6".

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader