Інженери ГУР перетворили на безпілотники літаки двох типів — "Аеропракт А-22" і Skyranger Nynja. В обох недорогі відеокамери, прості бортові комп'ютери та супутниковий радіозв'язок.
За місяць після того, як Україна почала завдавати ударів по цілях усередині РФ за допомогою спортивних літаків із вибухівкою, один із таких дронів атакувавнафтопереробний завод у місті Салават (Башкортостан), на відстані близько 1500 км від лінії фронту. Про це повідомляє Forbes.
На сьогодні це найдальша атака українських дронів, націлених на російські нафтопереробні заводи та інші стратегічні військові об'єкти.
Це як мінімум четверта спроба глибокого удару з використанням спортивних літаків, перероблених на БПЛА. На відео, знятих очевидцями в російському Салаваті, чітко видно широкі прямі крила, колеса і пропелер, типові для недорогого спортивного літака, який можна зібрати з комплекту вартістю всього 90 000 доларів.
Українське розвідувальне управління спільно з командуванням ССО перетворило на безпілотники два типи літаків — "Аеропракт А-22" і Skyranger Nynja.
В обох недорогі відеокамери, прості бортові комп'ютери і супутниковий радіозв'язок для передавання відео віддаленому оператору.
Судячи з усього, у "А-22" вибухівка розташована всередині кабіни. У "Ніндзя" — під черевом бомба вагою 100 кг. Обидва літаки, за словами журналістів, летять зі швидкістю близько 160 км/год і зливаються з цивільним повітряним рухом, що ускладнює їх перехоплення.
Цілком можливо, що розробники додали додаткові паливні баки літаку, щоб забезпечити більшу дальність польоту.
Серед інших цілей таких літаків був завод із виробництва безпілотників "Шахед" у Єлабузі та загоризонтний радар.
Третій наліт спортивного літака, цього разу за участю Nynja, провалився 27 квітня. Атака на НПЗ "Газпром нефтехим Салават" була більш ефективною. Цей НПЗ вважається одним із найбільших нафтових підприємств Росії.
Яких саме цілей Україна намагається досягти за допомогою кампанії глибоких ударів, не цілком зрозуміло. Ці рейди дещо сповільнили виробництво бензину у РФ, але, ймовірно, недостатньо, щоб мати негайний вплив на економіку.
Вважається, що такі удари впливають на логістику, але не мають істотного впливу на загальний річний обсяг перероблювання.
Цілком можливо, що ці нальоти покликані створити навантаження на російську протиповітряну оборону і змусити захищати сотні потенційних цілей по всій території РФ. Але, на думку генерала армії США у відставці Марка Хертлінга, все захистити неможливо.
На його думку, якщо це мета, то найкраще розглядати глибокі удари як доповнення до ударів ближче до лінії фронту — атаки на аеродроми та полігони за допомогою наземних ракет.
Нагадаємо, що БМП Bradley влаштували нічну пастку для російських танків.Т-80 було знищено наддалеким прямим попаданням.
Також повідомлялося, що, за оцінками OSINT-дослідників, супутникові дані свідчать провиснаження запасів бронетехніки на складах РФ.