"Дика Ласка": українські льотчики використовують тактику США проти російської ППО
"Дика Ласка": українські льотчики використовують тактику США проти російської ППО

"Дика Ласка": українські льотчики використовують тактику США проти російської ППО

Американські військові знищували ворожі ППО за допомогою тактики "Дика Ласка", яка полягала в тому, що льотчики давали себе засікти радіолокаційною станцією, а потім швидко її уразити.

Льотчики Повітряних сил України ЗСУ використовують тактику США у боротьбі з російською протиповітряною обороною. Про це повідомляє Business Insider.

Українські аси почали застосовувати тактику "дикої ласки" або Wild Weasel, щоб знищувати станції РЛС російських військ. Її розробили у США за часів війни у Вʼєтнамі. Тактика полягає в тому, що льотчики дають засікти себе ворожими радарами. Потім літак мав запустити бомбу чи ракету по місцю РЛС.

В українських реаліях це виглядає так, що протирадіолокаційна ракета AGM-88 HARM фіксує місце РЛС й наводяться й уражає її. Все це відбувається швидше, ніж російський ЗРК запустить зенітну ракету проти винищувача.

Важливо У Францїі заявили, що для Повітряних сил ЗСУ в літаки F-16 інтегрують авіабомби AASM (відео)

Термін "Дика Ласка" походить від Project Wild Weasel. Армія США застосовувала прямі атаки для придушення ворожої ППО у Вʼєтнамі. Таким чином розчищалася дорога для штурмових літаків. Літаки F-4 Phantom II мали радіолокаційні приймачі, які визначали місце розташування комплексу ППО.

Ракета HARM, яку інтегрували на радянські літаки в Україні, має дальність близько 150 км (90 миль). Вона може виявити і уразити радар ЗС РФ навіть після вимкнення радіолокаційної станції.

"Україна явно вчиться західної військової думки. Україна приділяє велику увагу місіям SEAD і DEAD", — заявив стратегічний аналітик Гаазького центру стратегічних досліджень Фредерік Мертенс.

Проте операції надзвичайно небезпечні. Росіяни вже адаптувалися до наявності HARM на українських літаках. Тому аналітик Джастін Бронк з центру RUSI вважає, що ракети використовують як засіб придушення ворожої ППО (SEAD).

"Ракети змушують операторів російських ЗРК вимкнути свої радари та змінити місце розташування, щоб уникнути їхнього ураження. Це створює коротке вікно, в межах якого інші ударні системи, такі як HIMARS або Storm Shadow, можуть пробитися до найближчих цілей з набагато меншим ризиком бути перехопленими російськими ЗРК", — резюмував Бронк.

Нагадаємо, у Німеччині запропонували закрити частину неба над Україною за допомогою Польщі та Румунії.

Раніше ЗМІ розбиралися, на які літаки можуть інтегрувати британські бомби Paveway IV.

Теги за темою
авіація
Джерело матеріала
loader
loader