Усі ми чули про те, що акула може почути навіть краплину крові у воді на відстані кількох кілометрів, та одразу припливе до джерела запаху. Проте лиш нещодавно вчений вирішив перевірити цю теорію, використавши власну кров.
Міф про те, що акули шаленіють від запаху крові викликав цікавість у багатьох людей, зокрема в колишнього інженера НАСА Марка Робера. Цікавлячись, чи це дійсно так, Робер вирішив перевірити це припущення в реальному експерименті, пише LADbible.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Робер разом із морським біологом Люком Тіпплом вирушив у 32 кілометри від узбережжя Багамських островів. Вони планували дослідити, чи справді акули можуть здалеку виявити крихітні сліди крові.
Для початку експерименту Роберт обладнав чотири дошки для серфінгу, на які прикріпив місткості з різними рідинами: риб'ячий жир, коров'ячу кров, морську воду та сечу. За допомогою дрону дослідники спостерігали за поведінкою акул, поки рідини витікали в воду.
Виявилося, що акул мало що цікавило, окрім крові. У той час як риб'ячий жир зацікавив лише чотирьох акул, кров привернула увагу 41 акулу. Це розвінчало міф про те, що акул однаково приваблює будь-яка біологічна рідина, оскільки сеча не привабила жодної акули.
Також дослідник зазначив, що перші 10 хвилин експерименту пройшли без акул поблизу. Загалом акули почали проявляти активність після 20 хвилини, проте вони не збиралися біля дощок.
Але Роберт на цьому не зупинився: дізнавшись що акул цікавить переважно кров, він вирішив перевірити, наскільки сильно вона їх цікавить. На другому етапі він використав власну кров та кров членів екіпажу, отриману за допомогою місцевого флеботоміста.
Попри те, що він закачував людську кров у воду з різною швидкістю, від однієї каплі на хвилину до каплі на 4 секунди, намагаючись привабити акул, жодна акула не наблизилася до дощок.
Важливо У вас одне нове сповіщення: вчені знайшли неочікуваний спосіб комунікації племен ЧакоЦі дані свідчать про те, що акули не такі кровожерливі, як ми звикли вважати. Навіть у присутності людської крові вони не виявляли особливого інтересу, якщо її не було в значних кількостях. Отже, якщо ви отримали незначну подряпину під час плавання, не варто панікувати.
Раніше Фокус писав, чому не вийде зварити яйце на вершині Евересту.
А також ми розповідали про тварин, які живуть у кожному домі. Дослідники пояснили, чи справді павуки-косарі смертельно отруйні.