Спочатку "Херувими": українські режисери презентували серію документальних новел про ЗСУ
Спочатку "Херувими": українські режисери презентували серію документальних новел про ЗСУ

Спочатку "Херувими": українські режисери презентували серію документальних новел про ЗСУ

Перша стрічка серії розповідає про пілотів 11-ї окремої бригади армійської авіації "Херсон". В наступній картині презентують історії танкістів ЗСУ.

Українські фільммейкери започаткували цікавий та пізнавальний проєкт "Варта", який розповідатиме про українських військових. З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну, команда документує воєнні події та розказує про ЗСУ. Зараз вони знімають серію документальних новел, першою з яких стала картина "Херувими", в якій зібрані історії героїв 11-ї окремої бригади армійської авіації "Херсон". Фільм митці опублікували на своєму Youtube-каналі Varta Project.

Бійці бригади "Херсон" обороняли Київ, вели запеклі бої в Ірпені, виконували місії на "Азовсталь" та брали участь в операції зі звільнення острова Зміїний.

Фільм-новела "Херувими"

Це були надзвичайно важкі задачі, адже у лютому 2022 року РФ мала набагато більше літаків. А українським пілотам доводилось воювати на літаках, які зробили понад 40 років тому.

Кадр з фільму "Херувими"
Фото: Varta Project

11-та окрема бригада захищала південний напрямок, налічуючи всього п'ять вертольотів та три літаки.

Кадр з фільму "Херувими"
Фото: Varta Project

"Найновіший вертоліт, який в нас є, це МІ-17, який нам віддала країна партнер. Він був розроблений ще в 1965-му році. Ну, це просто як "Жигулі", які випускаються у 2015 році, а з 1965-го нічого не змінилося. В ньому немає ніякої системи бортового комплексу оборони. Ми не знаємо, коли по нас пускають ракети, коли в нас влучає винищувач, чи зенітний ракетний комплекс. Ми нічого такого не знаємо", — розповідає один із героїв фільму.

Фото: Varta Project
Українські пілоти: кадр з фільму "Херувіми"
Фото: Varta Project

У картині "Херувими" розповідаються історії військових 11-ї окремої бригади армійської авіації "Херсон" з такими позивними:

  • Birdie, 25 років. Капітан, 15 бойових вильотів.
  • Viking, 28 років. Капітан, 100 бойових вильотів.
  • Volunyka, 24 роки. Старший лейтенант, 94 бойових вильотів.
  • "Макс", 28 років. Капітан, 107 бойових вильотів.
  • "Пархом", 29 років. Старший лейтенант, 65 бойових вильотів.
  • "Соловей", 33 роки. Підполковник, 157 бойових вильотів від початку повномасштабного вторгнення та понад 100 бойових вилетів з 2014 року.

Євген Матвієнко, режисер проєкту "Варта" каже, що вирішив знімати новели, тому що втомився дізнаватись історії українських героїв, коли вони вже загинули, боронячи Україну.

"Для себе я вирішив, що буду документувати історії наших захисників і показувати їх спогади, їх образи, їх портрети. Вони завжди закарбуються в наших стрічках як молоді, мужні герої", - зазначив Матвієнко.

Зараз команда готується випустити другу новелу "Приборкувачі бурі". Прем'єра відбудеться 16 травня. Цей фільм висвітлює нетипові методи ведення війни в Україні — а саме танкові баталії, які веде 25-та окрема десантно-штурмова бригада ЗС України.

Трейлер стрічки "Приборкувачі бурі"

Нагадаємо, картина українського режисера Мстислава Чернова "20 днів у Маріуполі" отримала "Оскар" цього року. Зі сцени Мстислав сказав, що волів би ніколи не знімати свій фільм.

Теги за темою
фільм
Джерело матеріала
loader
loader