Згідно з дослідженнями ДНК, баобаби вперше виникли на Мадагаскарі 21 мільйон років тому. Пізніше їхнє насіння було перенесено океанськими течіями до Австралії, а також до материкової частини Африки.
Баобаби можуть бути ближчими до зникнення, ніж вважалося раніше. Причиною їх вимирання стає зміна клімату та повсюдне вирубування лісів, пише BBC.
Баобаби відомі як "дерево життя" або "перевернуте дерево" за їх дивні форми та довголіття. Малагасійською мовою вони також називаються "мати лісу". Ці дерева одні з найбільш цікавих на планеті і мають глибокий зв’язок з місцевими культурами та традиціями.
Баобаби можуть жити тисячі років, виростаючи до величезних розмірів. Щоб вижити в посушливі сезони, вони накопичують велику кількість води у стовбурах. Їх плоди вважаються суперпродуктом, а стовбур можна використовувати для виготовлення волокон, необхідних для мотузок або одягу.
"Дерева життя" утворюють великі білі квіти, які розкриваються в сутінках, приваблюючи кажанів в якості запилювачів. Рукокрилі долають величезні відстані, щоб харчуватися нектаром баобабів. Дерева також є важливими місцями гніздування для птахів.
Дослідження передбачало співпрацю між Уханьським ботанічним садом (Китай), Королівським ботанічним садом (Кью, Велика Британія), Університетом Антананаріву (Мадагаскар) і Лондонським університетом королеви Марії (Велика Британія).
Раніше OBOZ.UA писав про тварину без шлунка: у відомому фільмі її назвали доказом існування у Бога почуття гумору.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!