"Літаюча цеглина": у РФ не можуть збити нові українські БПЛА-камікадзе, — ЗМІ
"Літаюча цеглина": у РФ не можуть збити нові українські БПЛА-камікадзе, — ЗМІ

"Літаюча цеглина": у РФ не можуть збити нові українські БПЛА-камікадзе, — ЗМІ

За словами аналітика Фабіана Хоффманна, дрони-літаки гучні та повільні, відповідно їх легко вразити. Однак у РФ, очевидно, немає засобів для боротьби з такими апаратами.

Сили оборони України застосовують для ударів по території Російської Федерації невеликі безпілотні літаки, начинені вибухівкою. Ці апарати літають на малих висотах і рухаються значно повільніше, ніж ракети великої дальності, однак у РФ, імовірно, немає засобів, щоб їх збивати. Про це йдеться в матеріалі Business Insider.

Як зазначають у виданні, безпілотні літаки вже кілька разів продемонстрували, що можуть долати значні відстані, ухиляючись від систем протиповітряної оборони (ППО) РФ. Зокрема, БПЛА атакували завод із виробництва дронів у Республіці Татарстан, а також вдарили по нафтопереробному заводу в Республіці Башкортостан.

Науковий співробітник Університету Осло й експерт із безпеки Фабіан Хоффманн зазначив на своїй сторінці в X, що "у світі ракетних систем" такий літак це "по суті літаюча цеглина з радіолокаційним діапазоном, що перевищує розмір державного земельного фонду Норвегії". Аналітик задався питанням про те, чому РФ не здатна збити ці цілі засобами ППО або перехопити за допомогою винищувачів.

Атака на НПЗ у Башкирії

Пізніше в коментарі виданню Фабіан Хоффманн зазначив, що БПЛА може здатися грубо зібраним, це "доволі складна система озброєння", оскільки наявний планер і двигун все ще необхідно поєднувати з вибухівкою і технологією наведення. Дрон летить на відносно невеликій висоті, що ускладнює його виявлення. Тому якщо Україна знаходить коридор без належного прикриття ППО, то апарат може практично безперешкодно ним пролетіти. Крім того, через конструкцію його можна прийняти за цивільний літак, а не за загрозу.

Як зазначає Фабіан Хоффманн, ці БПЛА гучні та повільні, відповідно їх легко вразити, навіть якщо радар їх не виявляє. Це можна зробити, наприклад, розмістивши біля критичної інфраструктури ЗРК. Однак той факт, що літаки безперешкодно пролітають понад 1000 кілометрів, свідчить про те, що у РФ є проблеми із системами ППО.

"Щойно у вас з'являться контрзаходи, збити цю штуку буде дуже легко. І проблема в тому, що у них, схоже, цього немає", — вважає Фабіан Хоффманн.

Своєю чергою старший науковий співробітник трансатлантичної програми оборони і безпеки CEPA, генерал-лейтенант ВПС США у відставці Ленс Ландрам зазначив, що літаки-БПЛА є лише одним із прикладів українських "інновацій та креативності".

"Одна особливість цих дронів усіх розмірів — малих, середніх і великих — вони можуть використовувати проломи і стики в традиційних системах ППО так, як традиційні наступальні системи не робили в минулому", — сказав Ландрам.

Нагадаємо, за даними Defence Express, Сили оборони України, імовірно, вдарили по підприємству "Газпром нафтохім Салават" у російській республіці Башкортостан безпілотником, створеним на базі легкомоторного літака Skyranger Nynja.

Раніше у Forbes припустили, що БПЛА на основі спортивного літака типу, який атакував завод у Башкортостані, був також оснащений додатковими паливними баками для збільшення дальності.

Теги за темою
Росія
Джерело матеріала
loader
loader