Фараон Аменхотеп III був одним із найвідоміших правителів Стародавнього Єгипту, який прославився своїм багатством. Нещодавно вчені представили реконструкцію його обличчя. Виявилося, що воно відрізняється від зображеного на статуях.
Учені відтворили обличчя Аменхотепа III, фараона, який правив Стародавнім Єгиптом понад 3400 років тому і був дідом знаменитого Тутанхамона. Аменхотепа ІІІ пам'ятають як одного з найвидатніших правителів Єгипту, який провів країну через часи величезного багатства та могутності, пише Daily Mail.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Багатонаціональна команда використала дані з мумії Аменхотепа ІІІ, щоб створити детальну реконструкцію обличчя. Майкл Хабіхт, археолог з Університету Фліндерса в Австралії, пояснив, що реконструйоване обличчя фараона має зовсім інший вигляд, ніж його статуї. Команда використала цифрові технології для відтворення його черепа і додала риси на основі історичних та анатомічних даних, створивши реалістичне зображення.
Правління Аменхотепа III позначене миром і процвітанням. Можливо, він був однією з найбагатших людей свого часу. Цікаво, що хоча його статуї зображують його як високу постать, його мумія показує, що насправді він був досить низьким, зростом лише близько 156 см. В останні роки життя він страждав від проблем зі здоров'ям, включаючи ожиріння, проблеми з зубами і можливе облисіння.
Бразильський експерт з графіки Сісеро Мораіс очолив цифрову реконструкцію, яка включала створення 3D-моделі черепа і додавання рис обличчя на основі даних сучасних людей.
Аменхотеп III вважався божественним за життя, а його ім'я означало "Амон задоволений". Він помер у віці 40-50 років, залишивши після себе царство на піку свого багатства. У дипломатичних листах його часу іноземні лідери благають про дари золота, що свідчить про величезні багатства Єгипту за його правління. Дехто вважає, що його мумія була вкрита сусальним золотом, завдяки чому він мав богоподібний вигляд навіть після смерті.
Відомий своїм інтересом до жінок, Аменхотеп III, як кажуть, мав великий гарем. Після його смерті йому на зміну прийшов син, Аменхотеп IV. Цей син пізніше змінив своє ім'я на Ахенатен і провів значні релігійні реформи, піднісши бога сонця Атона над усіма іншими богами і перенісши столицю до нового міста.
Син Ахенатена, Тутанхамон, врешті-решт відновив традиційне поклоніння Амону і став одним із найвідоміших фараонів Єгипту, коли його неушкоджену гробницю виявили в 1922 році.
Дослідницька група, до якої входять доктор Хабіхт, пан Мораіс, Олена Варотто з Університету Фліндерса і Франческо Галассі з Лодзького університету в Польщі, планує опублікувати свої висновки в науковому журналі, пропонуючи новий погляд на життя і зовнішність одного з найцікавіших правителів історії.
Раніше Фокус писав про реліквію живого божества Аккадської імперії — Стелу Перемоги Нарам-Суена.
Також ми розповідали про знайдену в Синайській пустелі резиденцію фараона. Вчені вважають, що вона належала Тутмосу Великому, відомому своїми військовими походами.